18. Gitarowy Rekord Guinnessa: Apocalyptica, Peter Hook, hołd dla Bowiego i Joy Division

Gitarowy Rekord Guinnessa odbędzie się już po raz 18. 1 maja we Wrocławiu zagra Peter Hook, basista zespołu Joy Division, a Gerry Leonard, gitarzysta Davida Bowiego, zaprezentuje projekt muzyczny pt. “Bowie Starman” z największymi przebojami zmarłego 4 lata temu artysty. Do programu Koncertu Gwiazd dołączyła właśnie legendarna fińska formacja – Apocalyptica.

W programie 3-Majówki, od lat towarzyszącej Gitarowemu Rekordowi Guinnessa, znaleźli się także The Sisters Of Mercy, legenda brytyjskiej muzyki nowofalowej lat 80′, Epica, holenderska gwiazda symfonicznego i gotyckiego metalu oraz bogata reprezentacja polskiej sceny muzycznej – m.in. Nosowska, KULT, Happysad, Illusion i Mrozu.

Pierwsza oficjalna edycja największego w Europie święta gitary odbyła się w 2003 roku. Leszek Cichoński zainicjował wówczas Wielką Gitarową Orkiestrę, która na wrocławskim Rynku wykonała słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe”. Zagrało wtedy 588 gitarzystów, co pozwoliło ustanowić nowy rekord Guinnessa. W tym roku do pobicia rekordu potrzebne są 7 424 gitary.

Żeby dołączyć do grona „Rekordzistów”, wystarczy nauczyć się pięciu podstawowych akordów (C G D A E) niezbędnych do zagrania „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i zgłosić się 1 maja na wrocławskim Rynku z dowolną gitarą lub innym instrumentem strunowym jak ukulele, mandolina, banjo czy bałałajka. Na uczestników czekają najlepsza muzyka gitarowa, legendy gitary, konkursy z nagrodami i niepowtarzalny klimat – tak zapowiada się coroczna najlepsza majówka w kraju! Informacje: www.heyjoe.pl

Więcej informacji: https://topguitar.pl/imprezy/koncerty-gwiazd-na-gitarowym-rekordzie-guinnessa-2020/