66 Krakowskie Zaduszki Jazzowe, 27-30.10.2021, Kraków

Krakowski Festiwal Jazzowy Zaduszki odbędzie się w dniach 27-30 października 2021 roku. Będzie to już 66. edycja tej imprezy, która jest uznawana za jedną z najstarszych na świecie.

Oto szczegóły tegorocznej imprezy:

Środa, 27 października 2021,  Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, ul. Rajska 12, Kraków.

Krakowska premiera filmu “Na zawsze melomani” w reż. Rafała Mierzejewskiego (75 min.) – dokument kreatywny opowiadający historię narodzin jazzu w Polsce i zespołu Melomani z lat 1948-1960, w składzie, którego grały ówczesne gwiazdy jazzu oraz przyszli wielcy twórcy muzyki filmowej i filmów.
Koncert otwarcia „Ogrody Jazzu Tradycyjnego — Back to the Roots”  -Jazz Band Ball Orchestra, Boba Jazz Band, Old Metropolitan Band

Czwartek, 28 października 2021, Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie, al. Jana Pawła 232, Kraków

„MAREK STRYSZOWSKI i JEGO GOŚCIE — Koncert Jubileuszowy „Laboratorium po pięćdziesiątce”. Zespół Laboratorium w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Paweł Dobrowolski, Marcin Ścierański, Paweł Ścierański, Mieczysław Górka, Wacław Łoziński, Goście: Rasm Al-Mashan, Adam Bałdych, Bernard Maseli, Sławomir Berny

Piątek, 29 października 2021, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, plac Świętego Ducha 1, Kraków

“„Zaduszkowa Gwiazda””. Trio Jazzowe Marcina Maseckiego + Capella Cracoviensis

Sobota, 30 października 2021, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, plac Świętego Ducha 1, Kraków

„Krakowska Gala Jazzu w Słowaku, czyli Story of Polish Jazz — second edition” (w hołdzie dla Jarosława Śmietany)
Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Adam Czerwiński, Antoni Dębski, Marek Napiórkowski, Piotr Schmidt, Piotr Baron, Aga Derlak, Bzyk i Guzik WU-HAE, Aga Zaryan. Wręczenie „Złotych Helikonów”


Krakowskie kluby jazzowe to idealne miejsca na jam session. W tym roku odbędą się występy solowe, duety lub całe zespoły, które chcą cieszyć się sztuką improwizacji w Harrisie, Alchemii, klubie U Muniaka i Piwnicy Pod Baranami.

Przez ostatnie dziesięciolecia Zaduszki były festiwalem „wędrującym” – organizatorom zależało, aby muzyka nie tylko brzmiała w Krakowie, ale żeby możliwość spotkania jazzu na żywo dano mieszkańcom pobliskich mniejszych miejscowości.

A w tym roku KK Pearls wystąpi w Wieliczce w sobotę 23 października, w Trzebini Arek Skolik i jego zespół wystąpią w Dworze Zieleniewskich w piątek 29 października.

Wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia można znaleźć na stronie: http://krakowskiezaduszkijazzowe.eu/

(fot: Sobiesław Pawlikowski)