Art Festival w G2A Arena, 18.03.2023, Rzeszów-Jasionka

18 marca o godz.18 startuje pierwsza edycja Art Festival. Nowa impreza na artystycznej mapie Polski zagości w G2A Arena w Rzeszowie-Jasionce. Na festiwalu zagrają Ralph Kamiński, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki i Anka.

Art Festival to nowy, interdyscyplinarny koncept prezentujący najciekawsze zjawiska w polskiej kulturze. Festiwal to zróżnicowana propozycja prezentująca wartościowe projekty od popu po rock i metal. Uczestnicy imprezy zobaczą tu niekwestionowane gwiazdy polskiej muzyki niezależnej, uznane przez krytyków, ale uwielbiane też przez publiczność.

Chcemy pokazywać najciekawsze zjawiska w kulturze najbardziej cenionych twórców, prezentować nowe, ambitne przedsięwzięcia, jednocześnie trafiając do serc publiczności, nie zamykając się w hermetycznej bańce. Głównym head linerem festiwalu jest pochodzący z Podkarpacia Ralph Kaminski. – mówi Tomasz Dec, Dyrektor Artystyczny Art Festival.

Ralph Kaminski, to jeden z najbardziej wyrazistych, bezkompromisowych i charyzmatycznych artystów młodego pokolenia, laureat Fryderyków i Paszportu Polityki, łączący różne style i estetyki w magiczną całość. Kaminski współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Quebonafide, Comą, Darią Zawiałow. Artysta w 2022 roku podbił sceny koncertowe trasą Bal u Rafała. Absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej zachwyca autorskim i coverowym repertuarem (płyta KORA), porywa doskonałym brzmieniem i uwodzi niebanalnym wizerunkiem. Każdy jego koncert to prawdziwy artystyczny performance i niezapomniane, pełne emocji wydarzenie.

Ralph Kaminski na koncercie w Krakowie, 6 grudnia 2021. Fot. Ada Kopeć-Pawlikowska
Ralph Kaminski na koncercie w Krakowie, 6 grudnia 2021. Fot. Ada Kopeć-Pawlikowska

Fani cięższego brzmienia na Art Festival będą mogli posłuchać Luxtorpedy, jednego z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Założonemu w 2011 roku składowi przewodzi Robert Friedrich znany m.in. z Acid Drinkers. Zespół ma zagorzałych fanów w całym kraju, eksperymentują z nowymi formami ( np. wydany w 2021 album Elektroluxtorpeda), ale jego koncerty nieustająco pozostają gwarancją mocnego, momentami metalowego uderzenia.

Świeżą propozycją na polskiej scenie muzycznej jest Karaś / Rogucki, duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Formacja tworzy klimatyczny, alternatywny pop, który choć komunikatywny urzeka najbardziej wyrafinowanych słuchaczy. Znani muzycy eksplorują nowe rewiry i zabiorą w tę muzyczną podróż wszystkich uczestników Art Festival.

Zespół Anka to także nowe wcielenie doświadczonych twórców. W skład formacji wchodzą wokalistka Ania Świątczak (znana szerokiej publiczności z zespołu Ich Troje), wsparta przez wybitnego gitarzystę Piotrka Aleksandrowicza (współpracował m.in. z Gabą Kulką i Miką Urbaniak) oraz cenionego managera i producenta Roberta Kupisza. Artyści pokazują w tym składzie zupełnie nowe oblicze, tworzą muzykę niebanalną, przejmującą i emocjonalną.

Bilety na Art Festival 2023 w G2A Arenie (Jasionka koło Rzeszowa), dostępne są na stronie ebilet.pl.