Artyści z Krakowa wystąpili w koncercie charytatywnym dla Katarzyny Zimmerer, 10.10.2021, Kraków

Z inicjatywy Urszuli Makosz i Pawła Pierzchały 19 października w Żydowskim Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu spotkali się przyjaciele Katarzyny Zimmerer — artyści krakowskiego kabaretu Piwnica Pod Baranami i Loch Camelot, aktorzy, muzycy, wokaliści. Wystąpili w koncercie charytatywnym, z którego cały dochód przeznaczony jest na rehabilitację Katarzyny Zimmerer i remont jej mieszkania.

Katarzyna Zimmerer — pisarka, tłumaczka, znawczyni dziejów krakowskich Żydów, od wielu lat współpracuje z wieloma instytucjami i wydawnictwami. Katarzyna znalazła się w szpitalu po pożarze w jej mieszkaniu. Ogień strawił meble i większość dobytku. Na szczęście ma przyjaciół i rodzinę, którzy pomagają jej stanąć na nogi. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby wyremontować mieszkanie, zapewnić podstawowe udogodnienia i pomóc jej zacząć od nowa.

W koncercie charytatywnym wystąpili: Michał Chytrzyński, Marek Bałata, Krzysztof Cyran, Adrianna Bujak-Cyran, Kamila Klimczak, Tadeusz Kwinta, Marek Piątek, Urszula Makosz, Michał Półtorak, Ola Maurer, Paweł Pierzchała, Andrzej Talkowski, Kinga Rataj, Ula Stosio, Jacek Wójcicki, Beata Malczewska, Jerzy Odrowąż Wysocki. Koncert poprowadził i akompaniował sobie na gitarze do śpiewu Sergiusz Orłowski. Pozdrowienia od pani Katarzyny przekazali ze sceny dyrektor muzeum Jakub Nowakowski, oraz przyjaciółka pani Zimmerer, profesor Magdalena Smoczyńska.

Katarzyna jest pod fachową opieką lekarzy. Możesz również jej pomóc, przekazując cegłę na odbudowę jej mieszkania. W tej trudnej ekonomicznie epoce każda moneta liczy się jako wymierna różnica: https://zrzutka.pl/n856d9 Po tym linkiem znajdziecie również zdjęcia pogorzeliska. Pocieszające jest to, że udało się zebrać już ponad 222 000 złotych (z zakładanych 260 000), a zrzutkę wsparło blisko 1 800 osób! Miejmy nadzieję, że zebrane fundusze umożliwią Katarzynie powrót do normalnego życia. Chociaż oczywiście nie zwrócą bezpowrotnie straconych dokumentów, książek i innych źródłowych materiałów.

Poniżej przygotowaliśmy galerię zdjęć z tego wieczoru pełnego ciepła i dobrej energii. Fot. i tekst: Sobiesław Pawlikowski.