Audioriver 2024, 12-14.07.2024, Łódź

Festiwal Audioriver, który od lat cieszy się renomą na międzynarodowej arenie muzyki elektronicznej, szykuje się do kolejnej edycji. Tym razem impreza odbędzie się na Łódzkich Błoniach i startuje za niespełna trzy miesiące. Organizatorzy właśnie ogłosili rozszerzenie programu o przedstawicieli lokalnej sceny elektronicznej, co zdecydowanie wzbogaci wydarzenie. Na pięciu festiwalowych scenach: Main, Circus, Kosmos, Studio i Hybrid, pojawią się polscy artyści, którzy są nieodłączną częścią sukcesu tego festiwalu.

Wśród ogłoszonych wykonawców znajdują się zarówno uznane gwiazdy, jak i nowe oblicza polskiej sceny elektronicznej. Angelo Mike, DJ działający od lat 90., ponownie zdobywa serca miłośników klubowej muzyki. Na scenie zobaczymy też Lulu Malinę, której eteryczne sety i sceniczną charyzmę doceniają liczni fani. Również duet RYSY, złożony z Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko, który zdobył popularność swoimi tanecznymi brzmieniami, zaprezentuje się w wersji live act. Z kolei SARAPATA, braterski duet, przyciąga uwagę bardziej piosenkowym repertuarem.

Na Audioriver nie zabraknie też artystów, którzy stawiają na mocniejsze brzmienia. Duet DUSS oraz melodyjny projekt AFTEROSSI to tylko przykłady. Mislaw i Michael Klein zaprezentują brzmienia z Berlina, podczas gdy Edvvin i Kuriozum połączą siły, by dostarczyć dawkę ghetto i rave’u. Techno w chłodniejszym wydaniu zaserwuje Melania, polska producentka obecnie mieszkająca w Berlinie.

W programie festiwalu obok polskich nazwisk znajdują się również gwiazdy światowego formatu, takie jak Fever Ray, Richie Hawtin czy Stephan Bodzin, co świadczy o międzynarodowym charakterze wydarzenia. Organizatorzy zapowiedzieli, że do końca miesiąca do lineupu dołączą kolejne zagraniczne nazwiska.

Bilety na Audioriver są już dostępne w sprzedaży za pośrednictwem platform Biletomat i eBilet, z promocyjnymi cenami obowiązującymi do końca kwietnia. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu. Współorganizatorem wydarzenia jest Łódzkie Centrum Wydarzeń, co dodatkowo podkreśla lokalny charakter tej imprezy.

Źródło: mat. pras. Organizatora
Fot. mat. pras. Organizatora