Charytatywny koncert dla Katarzyny Zimmerer, 19.10.2021, Kraków

W Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, w najbliższy wtorek, 19 października, odbędzie się koncert charytatywny dla Katarzyny Zimmerer.

Kasia Zimmerer – pisarka, tłumaczka, znawczyni dziejów krakowskich Żydów i wolontariuszka wielu krakowskich instytucji, została ciężko ranna w pożarze. Kasia jest obecnie w szpitalu. Ogień spalił wszystkie meble i książki Kasi. Ale na szczęście ma przyjaciół i rodzinę, którzy organizują zbiórkę pieniędzy na remont jej mieszkania i poprawę jej sytuacji.

Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza krakowian na koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie rodziny Katarzyny Zimmerer. Goście mogą spodziewać się repertuaru znanych i cenionych krakowskich artystów. Wystąpią m.in.: Adrianna Bujak-Cyran, Marek Bałata, Tadeusz Kwinta, Stefan Błaszczyński, Krzysztof Cyran, Kamila Klimczak, Michał Chytrzyński, Urszula Makosz, Michał Półtorak, Ola Maurer, Kinga Rataj, Marek Piątek, Paweł Pierzchała, Andrzej Talkowski, Ula Stosio, Jerzy Odrowąż Wysocki, Jacek Wójcicki.

Prowadzenie koncertu: Sergiusz Orłowski

Dźwięk: Jan Trybulski

Partnerzy: JCC Krakow, Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Bilety-cegiełki: 40 zł, dostępne w sprzedaży w Żydowskim Muzeum Galicja oraz online.

Charytatywny koncert dla Katarzyny Zimmerer
Charytatywny koncert dla Katarzyny Zimmerer