Clannad rusza w pożegnalną trasę! Dodatkowy koncert w Klubie Stodoła

Warszawski koncert zespołu Clannad, zaplanowany na 27.04 został wyprzedany! W związku z dużym zainteresowaniem, zespół ogłasza dodatkowy koncert w Warszawie, który odbędzie się 12 maja w Klubie Stodoła.

Clannad (wywodzący się ze słowa „klan”, w języku greckim „rodzina”) został utworzony w 1970 roku przez rodzeństwo Moya, Ciarána i Pól Brennana oraz ich wujków Noela i Pádraiga Duggana (który zmarł w 2016 roku). Niedługo później zespół liczył już 6 członków po tym jak dołączyła do niego Enyia Brennan, która w tamtym czasie odnosiła również sukcesy w karierze solowej. Wielokrotnie nagradzany zespół bez wątpienia zrobił więcej niż jakakolwiek inna grupa, aby przekazać irlandzką muzykę i język irlandzki światowej publiczności. Łącząc elementy tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bardziej współczesnego folku, new age i rocka stworzyli wyjątkowo unikalne i eteryczne brzmienie. Połączenie nostalgicznych melodii i hipnotyzującego wokalu jest ponadczasowe i jednocześnie przemawia do światowej publiczności w każdym wieku.
Clannad współpracował z wieloma różnymi artystami, w tym Brucem Hornsby, Steve Perry, JD Souther, Paul Young i Duke Special, ale jak dotąd do najbardziej udanych kooperacji zaliczają współpracę z ich entuzjastycznym zwolennikiem i fanem, Bono z U2. Artysta ogłosił, że piosenkarka Moya jest „jednym z największych głosów jakie ludzkie ucho może doświadczyć”, Bono połączył swoje siły z zespołem w utworze, który nadaje tytuł nadchodzącemu wydawnictwu – In A Lifetime.
Premiera zaplanowana została na 13 marca 2020 i ukaże się nakładem BMG.

27 kwietnia – Klub Stodoła, Warszawa / SOLD OUT
28 kwietnia – Klub Studio, Kraków

Dodatkowy koncert: 12 maja – Klub Stodoła, Warszawa

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA” | ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa