Dead Poet Society, 14.08.2024, Warszawa

Warszawa stanie się miejscem, gdzie fani rocka doświadczą wyjątkowego występu zespołu Dead Poet Society. Koncert odbędzie się w klubie Proxima 14 sierpnia 2024 roku, a bilety trafią do sprzedaży już 5 kwietnia na platformie LiveNation.pl. Dla wybranych grup fanów przewidziano przedsprzedaż – dla klientów Citi Handlowy już 4 kwietnia o 10:00, a dla klientów Ticketmaster tego samego dnia o 13:00.

W rozmowie na temat drugiego albumu zespołu, “FISSION”, wokalista Jack Underkofler podkreślił główne przesłanie, jakie grupa chce przekazać swoim słuchaczom: “Chcemy zostawić naszych słuchaczy razem ze słowami prawdy”. Ten cel wydaje się być istotą podejścia Dead Poet Society do muzyki – uczciwość, głębia i autentyczność.

“FISSION” to album, który z pewnością zapada w pamięć. Dead Poet Society, złożony z Jacka Underkoflera (wokal), Jacka Collinsa (gitara), Willa Goodroada (perkusja) i Dylana Brennera (bas), z dumą prezentuje wynik wieloletniego definiowania i doskonalenia swojego brzmienia. Nowa płyta stanowi zwieńczenie dekady wspólnej pracy, podczas której członkowie zespołu nie tylko zgłębiali granice swojej kreatywności, ale także ponownie definiowali, czym dla nich jest muzyka rockowa.

Jak zauważa Collins, “FISSION” to zdecydowanie bardziej dojrzały materiał. Zespół poświęcił więcej czasu na eksplorację dźwięków gitar, basu i perkusji, zwracając szczególną uwagę na melodie. Efektem jest dynamiczny album, który ma odzwierciedlać najlepsze wykonania na żywo zespołu. “Czujemy, że nasza ewolucja polega na dojrzewaniu i pragnieniu stworzenia muzyki, która mniej bezpośrednio odzwierciedla nasze inspiracje, takie jak Muse, Queens Of The Stone Age, Nothing But Thieves, Royal Blood, a staje się bardziej odzwierciedleniem nas samych,” mówi Collins.

“FISSION” rzuca wyzwanie zarówno starym, jak i nowym fanom, proponując im nie tylko nową muzykę, ale i nową filozofię zespołu. Dead Poet Society przez ten album pokazuje, że są gotowi na kolejny wielki krok w swojej karierze. Koncert w Warszawie będzie nie tylko okazją do zobaczenia zespołu na żywo, ale i doświadczenia tej nowej energii i głębi, którą przynosi “FISSION”.

Źródło: mat. pras. Live Nation