Dead Star Talk

Dead Star Talk to duński zespół, który tworzy czeterech muzyków: Christian Buhl (wokal, gitara akustyczna), Erik Jensen (bas), Günes Kocak (gitara prowadząca i elektryczna, wokale) oraz Claus Nielsen (perkusja).

Kwartet Dead Star Talk rozpoczął próby dopiero w czerwcu 2020 roku, ale swój debiutancki album miał już nagrany do grudnia 2020 roku. Mimo że członkowie zespołu mieszkali w dwóch różnych miastach i krajach (Kopenhaga (Dania) i Hamburg (Niemcy)), nie wydawało się to trudne do wykonania.

Debiutancki album (ukazał się w styczniu 2022 roku) został nagrany z legendarnym duńskim zdobywcą nagrody Grammy, producentem Metalliki Flemmingiem Rasmussenem.

Wyrażając swoje podekscytowanie o zespole Dead Star Talk, Flemming z entuzjazmem powiedział:

„jako producent z ponad 40-letnim doświadczeniem mogę szczerze powiedzieć, że rzadko można spotkać zespół z taką autentyczną miłością do wielkich rockowych piosenek. Zwłaszcza w 2021 roku. Jeśli chodzi o muzykę gitarową, jest tak wiele hipsterskich, jazzowych i metalowych produkcji, więc wyjątkowym jest znalezienie zespołu z takim nastawieniem, energią i naturalnym darem do śpiewania dużych refrenów. Myślę, że nie widzieliśmy ich zbyt wiele od lat 90.”.

Pierwsze single „Love Leash” i „Too Many Too Much” z powodzeniem wystartowały we wpływowych stacjach radiowych, takich jak MDR Jump (Niemcy), EgoFM (Niemcy) i AntyRadio (Polska). Zespół uzyskał wsparcie dziennikarskie od takich osób, jak legenda MTV Markusa Kavki (EgoFM), ambasadora muzyki rockowej z Bremen Vier Petera Spalka i Klausa Fiehe (WDR 1Live).
Dead Star Talk wsparly także media muzycznye: Diffus Mag (Niemcy), Kulturnews (Niemcy) i Classic Rock DE (Niemcy)….

„Love Leash”

„Too Many Too Much”

„Top Of Our Lungs”

Dowiedź się więcej o innych artystach