Dni Gorlic 2024: różnorodne brzmienia i festiwal światła w mieście rocka, 1-5.05.2024

Podczas tegorocznych Dni Gorlic, które odbyły się na początku maja, miasto tętniło muzyką, wypełniając weekend różnorodnymi występami artystów i grup muzycznych. Głównymi gwiazdami wydarzenia byli Dawid Kwiatkowski i Julia Żugaj, których koncerty przyciągnęły największą publiczność. Towarzyszyli im młoda wokalistka Magda Koszyk oraz lokalny zespół Trick Beck, którego gitarzysta Paweł Bek zaprezentował swój wyjątkowy talent. Zespół wyróżniał się brakiem gitary basowej, korzystając z keytaru – syntezatora noszonego przez ramię – i oferując stylowy, funkowy klimat.

Jednym z głównych elementów wydarzenia był Festiwal Światła, zorganizowany w miejskim parku, gdzie pokaz laserów i pirotechniki towarzyszył koncertowi The Light. Warto dodać, że Gorlice znane są jako “Miasto Światła” dzięki Ignacemu Łukasiewiczowi, który zapalił tu pierwszą na świecie uliczną lampę naftową.

Podczas Dni Gorlic można było również usłyszeć mocniejsze brzmienia. Armia zaprezentowała utwory z legendarnej płyty Legenda, a Grzegorz Kupczyk z zespołem C.E.T.I. dostarczył solidnej dawki heavy metalu. Na scenie pojawił się także lokalny zespół Sacrament, który powrócił po latach z nowym materiałem, oraz formacja Akallabeth, oferując mocne, gitarowe brzmienie.

Coverowy Piątek, inna część wydarzenia, zapewnił znane przeboje w wykonaniu grupy Clapppton, grającej utwory Erica Claptona, oraz węgierskiego zespołu ÉDÁSZ, specjalizującego się w coverach AC/DC. Występy rozpoczął zespół ETER, a muzyczna różnorodność przyciągnęła zarówno miłośników rocka, jak i innych gatunków.

Organizacja Dni Gorlic odzwierciedlała staranność i rozmach, z jakim Urząd Miasta i Gorlickie Centrum Kultury zaplanowały to wydarzenie, zapewniając profesjonalne zaplecze techniczne i artystyczne. Solidny, rockowy charakter imprezy nadał jej wyrazistego stylu i pozostawił niezapomniane wrażenia. Oby kolejna edycja była równie imponująca, inspirując inne miasta do odważnego organizowania tego rodzaju wydarzeń kulturalnych.

Zdjęcia: Urząd Miasta Gorlice / Natalia Pacana-Roman, Teodor Włosek, Piotr Wielgus Marcin Gugulski