EtnoKraków / Rozstaje 2021; Joanna Słowińska i Stanisław Słowiński, 20.08.2021, Kraków

Oto jeszcze jedno wspomnienie tegorocznej edycji festiwalu EtnoKraków / Rozstaje, organizowanego w grodzie Kraka od ponad dwudziestu lat. Oryginalnymi organizatorami i promotorami jest para muzyków — Joanna i Jan Słowińscy. Przedstawiamy fotorelację z koncertu: Joanna Słowińska z zespołem Stanisława Słowińskiego, który odbył się 20 sierpnia 2021.

Joanna Słowińska to jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie, wokalistka o świetnej prezencji scenicznej. Koncert, w którym uczestniczyliśmy w Forcie Kleparz, był pełen niespodzianek. Bardzo nowatorskie było połączenie pieśni ludowych i interpretacji jazzowych w wykonaniu Stanisława Słowińskiego i innych uznanych muzyków współtworzących polską muzykę tradycyjną. Podobieństwo nazwisk nie jest przypadkowe. Stanisław jest synem Joanny i Jana, a do tego znakomitym skrzypkiem i kompozytorem. Jego aranżacje były świetne, a muzycy znakomici. Razem wykonali niesamowity występ.

Na festiwalowej scenie wystąpili: Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce, bęben obręczowy; Stanisław Słowiński – skrzypce; Justyn Małodobry – kontrabas; Franciszek Raczkowski – instrumenty klawiszowe; Dawid Fortuna – perkusja

Zdjęcia: Ada Kopeć-Pawlikowska, Sobiesław Pawlikowski.

Strona festiwalu: http://www.etnokrakow.pl/