Gwiazdorski skład w Firleju

Zabrodzki, Górczyński, Młynarski prezentują trio Polonka! Już 14 marca zagrają we wrocławskim Firleju materiał z nowej płyty: “Poemat konfesyjny”!

W roku 2011 powstało trio o nazwie Pole. Debiutancka płyta formacji tworzonej przez Piotra Zabrodzkiego, Michała Górczyńskiego oraz Jana Emila Młynarskiego ukazała się pod szyldem wytwórni Kilogram Records i nosi tytuł „Radom”. Po kilku latach trio zmieniło nazwę na Polonka. Jesienią 2018 roku nakładem Bôłt Records wyszła płyta pt. „Poemat konfesyjny”.

W skład instrumentarium Polonki wchodzi pozytyw organowy, klawikord (Zabrodzki), klarnet kontrabasowy (Górczyński) oraz perkusja i instrumenty perkusyjne (Młynarski). Od samego początku celem tria jest łączenie rytmów oraz muzycznych motywów i inspiracji z geograficznie odległych a muzycznie bardzo bliskich sobie miejsc świata (Afryka, Europa, Ameryka). Na najnowszej płycie Polonka konsekwentnie podąża w obranym wspólnie artystycznym kierunku, łącząc style i nurty muzyki ludowej z różnych kontynentów, jednocześnie czerpiąc z tradycji awangardy, improwizując, kontemplując brzmienie, melodykę i rytm.

Jan Emil MŁYNARSKI – człowiek-orkiestra. Śpiewa piosenki warszawskiej ulicy, akompaniując sobie na banjoli. Lider Warszawskiego Combo Tanecznego i grupy Młynarski plays Młynarski, w której wykonuje utwory ojca Wojciecha Młynarskiego. Improwizuje na perkusji i gra drum’n’bass w zespole 67,5 Minut Projekt (Jan Młynarski, Maccio Moretti, Piotr Zabrodzki). W jazz bandzie z Marcinem Maseckim śpiewa przedwojenne utwory najważniejszego ówczesnego śpiewaka Adama Astona, perfekcyjnie naśladując stylistykę piosenek z lat 30tych. Ukończył Drummers Collective w Nowym Jorku.

Piotr ZABRODZKI (ur. 1982 w Warszawie) – pianista, kompozytor, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W swojej muzyce łączy improwizację jazzową z sonorystyką, heavy metal z elektroniką, a wszystko okraszone jest poczuciem humoru. Jest to muzyk bardzo elastyczny i wszechstronny, czego dowodem ilość zespołów, w jakich gra: LXMP, Baaba, Efekt Moozgu, Trylobit, 60 Minut Projekt, The Kurws, Blast Muzungu, SEMAFOR COMBO. Współpracował z czołowymi muzykami awangardowymi, m. in. z Yoshida Tatsuya, Zdzisław Piernik, Kazuhisa Uchihashi, Ove Volquartz, Tabata Mitsuru.

Michał GÓRCZYŃSKI – jeden z najaktywniejszych i najbardziej wszechstronnych młodych muzyków na polskiej scenie. Urodzony w 1977, w 2003 roku ukończył klasę klarnetu w warszawskiej Akademii Muzycznej. W roku 2002 założył wraz z absolwentami uczelni swojej, gdańskiej i bydgoskiej kameralny zespół Kwartludium, specjalizujący się w (pra)wykonaniach dzieł młodych polskich kompozytorów, mający na koncie wiele występów na prestiżowych festiwalach, planujący właśnie wydanie płyty.

Nadchodzące wydarzenia w Firleju

14.03.2019, 20:00 – Zabrodzki, Górczyński, Młynarski prezentują: Polonka

22.03.2019, 18:00 – Futurum x Firlej: Panxing / Gel / Mala Herba / FOQL 

30.03.2019, 19:00 – Spektakl : Pokolenie Wszystko