Hard Rock Heroes Festiwal (fotorelacja), 12.06.2023, Kraków

12 czerwca 2023 roku, w murach Tauron Areny w Krakowie, odbył się jednodniowy Hard Rock Heroes Festiwal, organizowany przez Metalmind Productions. Pomimo niewielkiej frekwencji, impreza dostarczyła niesamowitych muzycznych doznań, łącząc różne pokolenia rockowców pod jednym dachem.

Kruk i JORN: właściwy początek festiwalu

Na początek festiwalu zespół Kruk, działający już od ponad 22 lat, dostarczył widowni energetyczny i inspirujący występ. Zespół skoncentrował się na kompozycjach z płyty „Be There” wykonywanych z Wojtkiem Cugowskim, co spotkało się z żywiołowym przyjęciem publiczności.

Następnie, po krótkiej przerwie technicznej, na scenie pojawił się Jorn Lande ze swoim zespołem JORN, którzy zaimponowali monumentalnymi numerami, mocnym męskim wokalem i odpowiednią postawą sceniczną.

Nazareth i Deep Purple: spotkanie z legendami

O godzinie 20.30 na scenie pojawili się przedostatni wykonawcy imprezy, grupa Nazareth. Basista Pete Agnew, jako jedyny żyjący członek oryginalnego składu, zapewnił znakomitą interakcję ze swoim synem Lee, perkusistą. Nowy wokalista, Carl Sentance, zaskoczył publiczność, przekraczając oczekiwania swoją wybitną prezentacją wokalną.

Głównym punktem kulminacyjnym wieczoru był niewątpliwie koncert Deep Purple, legendy i klasy samej w sobie. Pomimo kontrowersji dotyczących formy wokalnej Iana Gillana, zespół dostarczył zdecydowanie niesamowite doświadczenie muzyczne, które doceniła publiczność.

Młodzieńcza energia

Pomimo nieobecności Steve’a Morse’a, Deep Purple utrzymał swój autentyczny styl dzięki czterdziestoletniemu Simonowi Mc Bride, który wprowadził nowe smaczki do gitarowych partii zespołu.

Podsumowując, Hard Rock Heroes Festiwal był niezapomnianym wydarzeniem, które pozwoliło publiczności na żywo doświadczyć świetnej muzyki rockowej, a jego uczestnicy z niecierpliwością oczekują na kolejne edycje.

Poniżej galeria zdjęć wykonanych przez Sobiesława Pawlikowskiego.