Henry Flury z Butcher Babies o początkach, stylu i elastyczności muzycznej zespołu

Pochodzący z Las Vegas gitarzysta zespołu Butcher Babies, Henry Flury, podzielił się swoją muzyczną podróżą, początkami grupy i jej unikalnym podejściem do muzyki w wywiadzie dla magazynu Guitar Player. O szczegółach tej rozmowy poinformował polski portal muzyczny topguitar.pl.

Butcher Babies to zespół powstały w 2010 roku w Los Angeles, który zdobył uznanie za swoje energiczne koncerty oraz odważny wizerunek. W swojej twórczości zespół podejmuje tematykę związaną z siłą kobiet, tożsamością płciową oraz nierównościami społecznymi. Flury, który dorastał w Oregonie, dołączył do zespołu po trudnej walce o miejsce w świecie muzycznym.

W wieku 10 lat, pod wpływem inspiracji takimi artystami jak Eddie Van Halen, Waylon Jennings, Pantera, Rammstein czy Prince, Flury rozpoczął naukę gry na gitarze. To właśnie gra z innymi muzykami od pierwszych chwil nauki instrumentu przyczyniła się do rozwoju jego umiejętności. Po 27 latach muzycznej drogi, Flury znalazł swoje miejsce w Butcher Babies, zespole, którego twórczość określił jako “wysokooktanową mieszankę różnych odmian metalu”.

Początki Butcher Babies, zgodnie z opisem Flury’ego, były pełne teatralności i surowości. Zespół wyróżniał się na tle innych, dzięki swojemu nietypowemu, opartemu na horrorze image. Pierwsze trasy koncertowe z zespołami Manson i Mayhem sprawiły, że zyskali rozpoznawalność jako zespół, który traktuje muzykę poważnie. Warto też zauważyć, że publiczność Butcher Babies jest bardzo zróżnicowana. Jak sam gitarzysta podkreśla, zespół nie ma określonej grupy docelowej, co pozwoliło mu na eksperymentowanie z różnymi stylami muzycznymi.

Flury opisuje proces twórczy zespołu jako bardzo dynamiczny i kreatywny. Współpracując z wokalistkami Heidi Shepherd i Carlą Harvey, tworzy riffy i melodie, które później są rozwijane przez cały zespół. Gitarzysta korzysta z gitary ośmiostrunowej, która, jak mówi, stała się jego narzędziem do pisania.

Zespół, którego debiutancki album “Goliath” zdobył pozytywne recenzje i zadebiutował na 112. miejscu listy Billboard 200, planuje serię koncertów w Polsce w czerwcu 2023 roku.

BUTCHER BABIES
21.06.2023 – Warszawa, Hydrozagadka
22.06.2023 – Poznań, 2Progi
Supporty:
KrashKarma
5Rand

Bilety: winiarybookings.pl
Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, EventimPolska, Ticketmaster Polska