Injury Reserve

Injury Reserve to amerykańska grupa hiphopowa założona w 2013 roku w Tempe w Arizonie przez raperów Stepa J. Groggs (Jordan Groggs), Ritchie With a T (Nathaniel Ritchie) i producenta Parkera Coreya.

W 2015 roku grupa samodzielnie wydała Live from the Dentist Office, swój debiutancki projekt z 11 utworami, w której znalazły się utwory Chucka Inglisha, Curtisa Williamsa, Glass Popcorn i Demi Hughes. Mixtape został wydany za pośrednictwem wielu platform cyfrowych, takich jak SoundCloud, iTunes, Tidal i Spotify. Fizyczne kopie projektu zostały później sprzedane za pośrednictwem sklepu internetowego Injury Reserve.

Live from the Dentist Office ogólnie spotkał się z uznaniem krytyków muzycznych. 15 grudnia 2016 roku Injury Reserve wydało swój drugi mixtape zatytułowany Floss, ponownie wydany na różnych platformach cyfrowych. W mixtape znalazły się Vic Mensa i Cakes da Killa, cieszące się podobnym uznaniem. Oba projekty zostały nagrane w gabinecie dentystycznym należącym do dziadka producenta Parkera Coreya.

29 września 2017 roku grupa wydała EP-kę zatytułowaną Drive It Like It’s Stolen, poprzedzoną singlami „North Pole” (z udziałem Austina Feinsteina), „See You Sweat” i „Boom (x3)”. Wszystkie single zostały wydane z towarzyszącymi teledyskami. Dołączyli do Ho99o9 i The Underachievers na oddzielnych trasach w 2017 roku. W 2018 roku grupa wyruszyła w swoją pierwszą główną trasę, której drugą połowę towarzyszył artysta JPEGMAFIA z Baltimore, i pojawiła się na singlu Aminé „Campfire”. 17 maja 2019 roku grupa wydała swój debiutancki album, który zebrał ogólnie przychylne recenzje. Po swoim debiutanckim albumie grupa wyruszyła w światową trasę koncertową.

Stepa J. Groggs zmarł 29 czerwca 2020 r. w wieku 32 lat. Grupa ogłosiła jego odejście na swoim koncie na Twitterze, opłakując „kochającego ojca, życiowego partnera i przyjaciela”. Od śmierci Groggsa grupa pojawiała się w piosenkach Dos Monos, Tony Velor i Aminé.

10 sierpnia 2021 grupa zaanonsowała ich następny album By the Time I Get to Phoenix, który ma być wydany 15 września 2021.

źródło: wikipedia.com