IX Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German, 4.12.2022, Lusławice

4 grudnia 2022 o godz. 16:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (https://penderecki-center.pl/) odbędzie się IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki — Anna German.

W Festiwalu udział weźmie 16 wokalistów (18 – 28 lat) z 5 krajów: z Polski, Uzbekistanu, Kazachstanu, Armenii i Niemiec.
Koncert Finałowy będzie się składał z dwóch części:
1. Konkursowej – 9 wokalistów
2. Pozakonkursowej, w której wystąpi 7 wokalistów — laureatów poprzednich edycji.

Oceniać ich będzie jury pod przewodnictwem ad. dr hab. Marty Wróblewskiej z UMFCH w Białymstoku.
Wszystkie piosenki będą wykonywane po polsku. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa pod batutą Tadeusza Wicherka.

Pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German jest Stowarzyszenie Liga Kobiet Polskich. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2014 roku w Warszawie, podobnie jak i kolejne edycje Festiwalu, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz zagranicznych wokalistów pochodzących z krajów, z którymi związane było życie i twórczość Anny German. Do czasu pandemii Koncerty Finałowe odbywały się w Teatrze w Warszawie. Ze względu na pandemię, dwie ostatnie edycje (VII i VIII) odbyły się online, są one dostępne na kanale Youtube.

https://www.facebook.com/Mi%C4%99dzynarodowy-Festiwal-Piosenki-Anna-German-1493966540819831/

https://www.youtube.com/c/Mi%C4%99dzynarodowyFestiwalPiosenki-AnnaGerman/videos

https://www.youtube.com/c/Mi%C4%99dzynarodowyFestiwalPiosenki-AnnaGerman/streams

 

Koncert jest objęty patronatem i dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Z Koncertu zostanie nakręcona relacja filmowa i zamieszczona na kanale Youtube Festiwalu!

Wideo zwiastun KONCERTU: