Jesse Cook: mistrz gitary akustycznej na wyjątkowym koncercie, 14.05.2023, Wrocław

Miłośnicy gitary, flamenco i world music, zarezerwujcie sobie wieczór 14 maja na niezapomniane muzyczne doświadczenie! Niekwestionowana gwiazda, Jesse Cook, król rumba flamenca i mistrz gitary akustycznej, powraca do Polski na swoim LIBRE TOUR 2023! Po koncercie w Bielsku-Białej 13 maja, Jesse zawita do Wrocławia, gdzie wystąpi na scenie Narodowego Forum Muzyki o godzinie 17:00.

Urodzony w Paryżu, Jesse Cook, reprezentuje styl new flamenco, łącząc funky jazz, muzykę latynoską i szeroko pojętą muzykę świata. Nagrał siedem studyjnych płyt dla wytwórni Narada, EMI i E1 Music. Cook, który spędził swoje wczesne lata w Europie, poznał i zafascynował się muzyką Manitasa de Platy, francuskiego gitarzysty flamenco. Jego muzyczne wpływy są wynikiem podróży, nauki gry na gitarze w Eli Kassner Guitar Academy w Toronto, a także studiów w legendarnym Berklee College of Music w Bostonie.

Debiutancki album Cooka, “Tempest”, z 1995 roku, pojawił się na amerykańskiej liście Billboardu i osiągnął czternastą pozycję. Dotychczas, cztery z jego albumów uzyskały status złotej płyty, a jeden – platynowej. Cook występował przed takimi gwiazdami jak B.B. King, Ray Charles czy Diana Krall, a także współpracował z grupami The Chieftains i Afro Celt Sound System. Jego kompozycje wykorzystano między innymi w serialu “Seks w wielkim mieście” oraz podczas zawodów olimpijskich.

W 2009 roku, magazyn Acoustic Guitar uznał Cooka za drugiego najlepszego gitarzystę flamenco na świecie, tuż po Paco de Lucíi. Cook zdobył także prestiżową nagrodę Juno, trzykrotnie otrzymał Canadian Smooth Jazz Award oraz liczne inne wyróżnienia.

Jesse Cook na żywo to emocjonujący koncert pełen energii, charyzmy, humoru i doskonałego warsztatu muzycznego. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by doświadczyć mistrzowskiego występu kanadyjskiego gitarzysty! Dołączcie do niezliczonych fanów na całym świecie, którzy podziwiają talent i niesamowite umiejętności Jesse Cooka.

JESSE COOK: LIBRE TOUR 2023

14.05.2023 | 17:00

Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1, Wrocław

Bilety w cenach 111/155/199 zł można nabyć u organizatora ([email protected]), na Ticketmaster.pl, Biletyna.pl, KupBilecik.pl oraz w Narodowym Forum Muzyki.

Organizator tego wydarzenia, KA-International Art Management, zaprasza na niezapomniane muzyczne przeżycia z muzyką Jesse Cooka, który dzieli się swoją unikalną fuzją flamenco, muzyki latynoamerykańskiej, hinduskiej i arabskiej. Przygotujcie się na wyjątkowy koncert, który rozgrzeje serca i zapewni niezapomniane emocje!

Jesse Cook we Wrocławiu
Jesse Cook we Wrocławiu