Joe Lovano i Trio Marcina Wasilewskiego, fotorelacja, 12.11.2021, Kraków

12 listopada na scenie sali teatralnej Centrum Kongresowego ICE w Krakowie odbył się koncert Joe Lovano i Trio Marcina Wasilewskiego. Muzycy koncertowali w ramach europejskiej trasy promującej “Arctic Riff”.

Dwa lata temu polskie “eksportowe” trio jazzowe pianisty Marcina Wasilewskiego nagrało album z jednym z najwybitniejszych saksofonistów tenorowych, Joe Lovano. “Arctic Riff”, bo tak nazwana została ta płyta, firmowana jest przez legendarną wytwórnię ECM z Monachium, Mimo entuzjastycznego przyjęcia przez fanów nie doszło wówczas do trasy koncertowej, z powodu wybuchu pandemii.

12 listopada na scenie sali teatralnej Centrum Kongresowego ICE w Krakowie odbył się koncert Joe Lovano i Trio Marcina Wasilewskiego. Na scenie pojawili się Joe Lovano, Marcina Wasilewski, kontrabasista Sławomir Kurkiewicz i perkusista Michał Miśkiewicz. Wciągające, interesujące kompozycje, znakomite interpretacje kompozycji Carli Bley i inspirujące brzmienie saksofonu Lovano to udany przepis na niezapomniany wieczór.

Koncert został zarejestrowany, więc prawdopodobnie będzie można wkrótce obejrzeć to wyjątkowe wydarzenie koncertowe.  Wcześniej jednak zapraszamy do galerii zdjęć z tego rewelacyjnego koncertu. Fot. Sobiesław Pawlikowski.