Judas Priest rusza w europejską trasę – szczegóły koncertu w Krakowie, 30.03.2024

Legendarny zespół metalowy, Judas Priest, ogłosił dziś plany na najnowszą trasę koncertową po Europie. Start zaplanowany jest na 24 marca 2024 roku, z pierwszym koncertem we Frankfurcie, w Niemczech. W trakcie trasy na scenie towarzyszyć im będą goście specjalni: Saxon i Uriah Heep. Dla polskich fanów grupy mamy wspaniałe wiadomości – koncert w naszym kraju odbędzie się 30 marca 2024 roku, na krakowskiej TAURON Arenie.

Judas Priest to zespół, który zasłużył sobie na miano jednego z najbardziej pracowitych w świecie metalu, a w 2022 roku został uhonorowany wprowadzeniem do Rock & Roll Hall of Fame. W tym samym roku grupa odbyła przełożoną trasę koncertową na całym świecie, aby uczcić swoje 50-lecie. Podczas tej trasy odwiedzili kraje takie jak USA, Meksyk, kraje europejskie i Amerykę Południową.

Judas Priest – bilety

Bilety na koncerty europejskiej trasy Judas Priest będą dostępne od 1 czerwca 2023 roku na stronie LiveNation.pl. Klienci Ticketmaster będą mogli skorzystać z przedsprzedaży już dzień wcześniej, 31 maja, o godzinie 11:00.

Judas Priest – koncerty

Podczas gdy rok 2023 zespół spędza na tworzeniu nowego albumu studyjnego, planowanego do wydania na początku 2024 roku, ikony metalu nie zwalniają tempa i przygotowują się do kolejnej trasy koncertowej. W trakcie trasy planowane są koncerty nie tylko w Europie, ale także w USA i innych miejscach na świecie. Więcej informacji na ten temat ma zostać podane niebawem.

Od ponad 50 lat Judas Priest utrzymuje się na szczycie, jako jeden z największych i najlepszych brytyjskich zespołów. W najbliższym roku zespół planuje podtrzymać tę tradycję, zarówno nowym albumem, jak i trasą koncertową. Więcej informacji o trasie, w tym o dodatkowych przystankach, zostanie ujawnionych w najbliższym czasie.

Trasa 2024 to nie tylko okazja do doświadczenia na żywo klasyków Judas Priest, ale także prawdopodobnie pierwsza szansa na usłyszenie na żywo utworów z nadchodzącego albumu. Trzymajcie rękę na pulsie, aby być na bieżąco z najświeższymi informacjami na temat trasy koncertowej tego legendarnego zespołu.

Judas Priest w Polsce, 2024, Kraków, Tauron Arena
Judas Priest w Polsce, 2024, Kraków, Tauron Arena

Judas Priest – krótka historia legendarnego zespołu metalowego

Początki (1969 – 1974)

Judas Priest to brytyjski zespół heavy metalowy pochodzący z Birmingham. Został założony we wrześniu 1969 roku i pierwotnie składał się z wokalisty Ala Atkinsa, gitarzysty Johna Perry’ego (który zmarł krótko po założeniu zespołu i został zastąpiony przez Erniego Chatawaya), basisty Bruno Stapenhill’a i perkusisty Johna Partridge’a. W 1970 roku, po zaledwie siedmiu miesiącach działalności zespołu, Atkins dołączył do grupy Freight, w której grali gitarzysta Kenneth “K. K.” Downing, basista Ian Hill i perkusista John Ellis. Freight przyjął nazwę Judas Priest i przeszedł przez szereg zmian na stanowisku perkusisty.

Podpisanie umowy i pierwszy album (1974 – 1979)

Po podpisaniu umowy z wytwórnią Gull w kwietniu 1974 roku, do Judas Priest dołączył Glenn Tipton, lider Flying Hat Band, jako współgłówny gitarzysta. Po wydaniu i promocji debiutanckiego albumu zespołu “Rocka Rolla”, Hinch został zastąpiony przez powracającego Moore’a. Moore wystąpił na “Sad Wings of Destiny”, ale opuścił zespół podczas sesji nagraniowych do następnego albumu, “Sin After Sin”. Zastąpił go Les Binks.

Stabilność składu i sukces (1979 – 1989)

W sierpniu 1979 roku do zespołu dołączył były perkusista Trapeze, Dave Holland. Ten skład okazał się najbardziej stabilny, wydając sześć albumów studyjnych, w tym “British Steel”, “Point of Entry”, “Screaming for Vengeance”, “Defenders of the Faith”, “Turbo” i “Ram It Down”.

Zmiany i powrót do korzeni (1989 – teraz)

W listopadzie 1989 roku Scott Travis zastąpił Hollanda, a album “Painkiller” był ostatnim z udziałem Halforda, który odszedł w maju 1992 roku. Grupa wróciła po kilku latach przerwy, a Tim “Ripper” Owens, lider hołdującego Judas Priest zespołu British Steel, zastąpił Halforda w maju 1996 roku. Owens nagrał dwa albumy z zespołem, zanim Halford powrócił w lipcu 2003 roku. W kwietniu 2011 roku, Downing odszedł z zespołu z powodu różnic z innymi członkami i menadżerem, a zastąpił go Richie Faulkner. W lutym 2018 roku, Tipton zakończył regularne występy na trasach koncertowych