Kolęda na ten czas: Jacek Cygan świątecznie, 2-8.01.2022, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław

Grupa wybitnych polskich artystów, na czele z Anną Dymną, Anną Jurksztowicz, Beatą Rybotycką, Jackiem Cyganem, Krzysztofem Antkowiakiem i Stanisławem Soyką, wystąpi w cyklu koncertowym „Kolęda na ten czas: Jacek Cygan świątecznie”. Nastrojowe koncerty odbędą się w znanych miejscach w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu w pierwszych dniach stycznia 2022 roku.

Jacek Cygan jest autorem ponad tysiąca piosenek, w tym najpopularniejszych piosenek następujących polskich artystów: Maryli Rodowicz, Krystyny ​​Prońko, Grażyny Łobaszewskiej, Andrzeja Zauchy, Ryszarda Rynkowskiego, Mieczysława Szcześniaka. Piosenka “To nie ja była Ewą” śpiewana przez Edytę Górniak na Konkursie Piosenki Eurowizji 1994 zdobyła II nagrodę.

Jacek Cygan, jest nie tylko tekściarzem, ale także poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem i organizatorem festiwali muzycznych. Od ponad 30 lat pisze także teksty kolęd i pastorałek. Jedną z ostatnich, jakie napisał to „Kolęda na ten czas”, która znalazła się w tytule serii koncertów zaplanowanych na styczeń 2022 roku. Utwór powstał na specjalną prośbę Anny Dymnej pod koniec 2020 roku i jest symbolem tego trudnego czasu pandemii koronawirusa.

„Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie” to propozycja koncertowych wieczorów muzycznych na styczeń 2022 roku.

– Zapraszam państwa na spotkanie z moimi kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami, które pisałem przez ponad 30 lat z najwybitniejszymi polskimi kompozytorami. W koncertach wystąpią moi przyjaciele. Na scenie przeżyjemy wspólnie jeszcze raz magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, czas dobroci, wybaczania i nadziei. W słowach i nutach odnajdziemy tę symboliczną pierwszą gwiazdkę, tak jak w życiu odnajdujemy ją w pełnych miłości oczach najbliższych – mówi Jacek Cygan.

Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie
Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie

Artyści, którzy przyjęli zaproszenie na wspólne koncertowe kolędowanie to: Jerzy Filar, Stanisław Soyka, Zosia Nowakowska, Anna Jurksztowicz, Krzysztof Antkowiak, Beata Rybotycka. Gospodarzami koncertów będzie Anna Dymna oraz Jacek Cygan.

– Z Jackiem Cyganem przyjaźnimy się od dekad i tyleż samo trwa mój podziw i szacunek dla jego twórczości. Będzie mi niezmiernie miło wziąć udział w cyklu koncertów „Kolęda na ten czas”. Wystąpi doborowe towarzystwo: Ania Jurksztowicz, Beata Rybotycka, Jurek Filar i inni. Wierzę, że podczas styczniowych wieczorów dotrzemy do państwa serc z bukietem pięknych refleksji – mówi Stanisław Soyka, jeden z artystów styczniowych kolęd.

W koncertach kolęd Jacka Cygana zagra także zespół muzyczny „Kameleon Quintet” pod dyrekcją Radka Labahuy. Na estradzie pojawi się także jedyny polski skrzypek, który wygrał Konkurs Paganiniego w Genui – Mariusz Patyra, oraz jego kwintet smyczkowy.

– Jacek Cygan pisze dla konkretnych wokalistów, doskonale wczuwając się w ich osobowość. To pewnie jest kluczem do ogromnej popularności stworzonych przez niego tekstów. My mamy okazję zaproponować zaledwie małą część jego przeogromnego dorobku – koncerty kolęd i pastorałek. Wielką wartością tych muzycznych wieczorów będzie udział samego Jacka Cygana oraz wspaniałych artystów polskich scen. Serdecznie zapraszam na koncerty – dodaje Janusz Stefański z Prestige MJM, która zorganizuje te imprezy.

Daty trasy koncertowej „Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie”

2 stycznia — ICE Kraków
4 stycznia — Sala Ziemi Poznań
6 stycznia — Filharmonia Warszawska (2 koncerty)
8 stycznia — NFM Wrocław