Last Night of the Proms in Cracow, 10.09.2022, Kraków

W sobotę, 10 września 2022, o godz. 19:00 w Sali Opery Krakowskiej rozpocznie się koncert w ramach 26 Last Night of the Proms in Cracow.

„Last Night of the Proms in Cracow” to koncert inny niż wszystkie. Łączy najwyższy poziom artystyczny ze spontanicznym zachowaniem publiczności, która chóralnie śpiewa pieśni z ostatnich utworów programu. Widownia wciągana jest do zabawy przez dyrygenta, zachowuje się mniej formalnie, czemu pomagają otrzymane chorągiewki, kapelusze; sprzyja temu także udekorowanie sali.

Last Night of the Proms in Cracow, fot. Jacek Śliwczyński
Last Night of the Proms in Cracow, fot. Jacek Śliwczyński

Pierwotnie – replika finału największego na świecie festiwalu: londyńskich „Proms”. Z czasem jednak krakowskie „Promsy” zaczęły odwoływać się do swojej własnej tradycji. Przed naszą publicznością wystąpiło już ponad 60 solistów z Polski i zagranicy, wysłuchaliśmy ponad dwadzieścia polskich premier muzyki zagranicznej, a koncert, początkowo dedykowany Brytyjczykom pracującym w Polsce, przekształcił się w doroczne spotkanie międzynarodowej i polskiej wspólnoty biznesowej oraz melomanów.

W samym 2022 będą trzy polskie premiery i trzech solistów.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia: https://krakowproms.pl/program/

Bilety do nabycia w punkcie InfoKraków, ul. Św. Jana 2, w Operze od godz. 17.00 w dniu koncertu oraz poprzez stronę www.Ekobilet.pl/KTP