Marcin Wyrostek – wirtuoz akordeonu wystąpi we Wrocławiu

Sławę zyskał dzięki zwycięstwu w drugiej edycji popularnego programu „Mam talent”. Sukces przekuł w błyskotliwą karierę. Dzięki płycie „Magia del Tango” ponownie odkrył dla polskiej publiczności dzieła mistrzów gatunku –  Astora Piazzoli i Richarda Galliano. Dwa lata temu zaskoczył albumem „Polacc”. 6 kwietnia Marcin Wyrostek z zespołem Corazon zaprezentują swoje najpopularniejsze utwory w sali koncertowej Wrocławskiego Centrum Kongresowego. 

Pierwsze lekcje gry na niełatwym do opanowania instrumencie jakim jest akordeon, Marcin pobierał u swojego taty. Akordeon zawsze towarzyszył spotkaniom w rodzinnym gronie. Potem zaczęła się profesjonalna edukacja muzyczna pod okiem świetnych pedagogów. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie sam jest wykładowcą. Marcin Wyrostek to laureat ponad 30 konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005.

Założył kilku projektów muzycznych w tym “Marcin Wyrostek Corazoon” oraz “Marcin Wyrostek Corazon & Dance Show” z udziałem najlepszych polskich tancerzy – Anny Głogowskiej, Jana Klimenta i Tomasza Barańskiego. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę “Magia del Tango”, platynę za album “For Alice” i podwójną platynową płytę za krążek “Coloriage”. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z legendą jazzowej wokalistyki Bobbym McFerrinem w 2010 roku.

Ostatnim jak dotąd płytowym wydawnictwem Marcina Wyrostka jest „Polacc”. Niezwykły materiał, inspirowany polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi jak i kompozycjami wielkich mistrzów, by wspomnieć: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło na „Polacc” także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych oraz kompozycji własnego autorstwa.

Koncert we Wrocławskim Centrum Kongresowym, podczas którego zabrzmią utwory z całej dyskografii Marcina Wyrostka, rozpocznie się o 19.30. Bilety na to wydarzenie dostępne są w ogólnopolskiej sieci biletin.pl – https://www.biletin.pl/pl/koncert/marcin-wyrostek-and-corazon-wroclaw-2019/7590/bilety.html