Masego (Micah Davis)

Micah Davis (ur. 8 czerwca 1993 r.), zawodowo znany jako Masego (ma-seh-go), to jamajsko-amerykański muzyk i wokalista znany z włączenia saksofonu do swojej muzyki. Masego wydał w 2016 roku dwie EPki, The Pink Polo EP z Medasin i Loose Thoughts. Zyskał szerokie zainteresowanie dzięki wspólnemu nagraniu z FKJ zatytułowanym „Tadow” w 2017 roku. W 2018 roku wydał swój debiutancki album Lady Lady.

Micah Davis (Masego) urodził się z ojca Jamajczyka i matki Afroamerykanki. Jego ojciec służył w Siłach Powietrznych USA, a matka była przedsiębiorcą. Zarówno jego matka, jak i ojciec byli również pastorami i wychowywał się w bezwyznaniowym chrześcijańskim domu. Podróże wojskowe ostatecznie doprowadziły jego rodzinę do Wirginii. Mieszkał również w Sumter, SC przez kilka lat, podczas gdy jego rodzina przemieszczała się ze stanu do stanu.

W młodym wieku perkusja stała się pierwszym instrumentem, którego nauczył się grać bez formalnych lekcji. Davis uczył się również gry na pianinie, saksofonie i różnych automatach perkusyjnych. W liceum Davis przyjął imię Masego, które w języku Tswana jest tłumaczeniem jego kościelnej nazwy „małe błogosławieństwo”. Davis uczęszczał na Old Dominion University w Norfolk w stanie Wirginia, zanim odszedł, aby skupić się wyłącznie na swojej karierze muzycznej.

W 2015 roku Masego wydał wspólną rozszerzoną The Pink Polo EP z Medasin, która zapoczątkowała singiel „Girls That Dance”. W następnym roku wydał swoją EPkę Loose Thoughts.

7 września 2018 roku wydał swój debiutancki album Lady Lady, zawierający gościnnie występy FKJ, SiR, Tiffany Gouché i De’ Wayne Jackson. Jego EPka, Studying Abroad, ukazała się 13 listopada 2020 r.

Masego – styl muzyczny i wpływy

Opierając się na wychowaniu obojga rodziców jako pastorów, Davis stwierdził, że kościół pozwolił mu uczyć się muzyki od utalentowanych muzyków. Masego cytował również Lukky’ego (DJ PLM), Johna P. Kee, Andre 3000 i Caba Calloway’a jako inspiracje.[8] Davis dorastał w pokoju z ponad 200 płytami winylowymi na ścianach.

Swój styl muzyczny określa jako „TrapHouseJazz”. Natomiast fachowi krytycy muzyczni sytuują gatunki muzyczne Masego jako: jazz fusion, future soul, R&B, neo soul, funk.

Strone internetowa Masego: https://www.masegomusic.com/

źródło: wikipedia.org