Męskie Granie 2023 – 14 koncertów, 7 miast i jedyna taka trasa festiwalowa na świecie

Męska trasa festiwalowa, Męskie Granie 2023, powraca z siedmioma miastami, 14 koncertami i tysiącami fanów pod sceną. To już czternasta edycja festiwalu, który jest sponsorowany przez markę Żywiec i odwiedzi miasta Szczecin, Poznań, Warszawę, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Żywiec. Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy Allegro Smart! rozpocznie się 12 kwietnia, a pozostałej puli – 13 kwietnia.

Męskie Granie to już od lat miejsce spotkań fanów najlepszej polskiej muzyki. W tym roku marka Żywiec, sponsor wydarzenia, ponownie zachęca do opuszczenia domowych czterech ścian i wspólnego doświadczania artystycznych eksperymentów, niebanalnych połączeń muzycznych oraz projektów, które często można usłyszeć wyłącznie na Męskim Graniu. W ramach tegorocznej, jedyniej w swoim rodzaju trasy festiwalowej, koncerty odbędą się w siedmiu miastach: Szczecin (16-17 czerwca, EPSD Aeroklub Szczeciński), Poznań (23-24 czerwca, Park Cytadela), Warszawa (7-8 lipca, Służewiec), Gdańsk (21-22 lipca, Polsat Plus Arena), Kraków (4-5 sierpnia, Muzeum Lotnictwa), Wrocław (11-12 sierpnia, Pola Marsowe) oraz Żywiec (25-26 sierpnia, Amfiteatr Pod Grojcem).

Męskie Granie 2023 – szczegóły

W tym roku, podczas czternastej edycji Męskiego Grania, fani najlepszej polskiej muzyki mogą spodziewać się wielu nowości, zaczynając od nowej identyfikacji wizualnej. Jednak jedno pozostanie niezmienione – na dwóch scenach wystąpią najlepsi polscy artyści, zarówno ci, którzy byli już obecni na poprzednich edycjach Męskiego Grania, jak i zupełnie nowi reprezentanci młodego pokolenia.

Meskie Granie 2023, miasta i daty
Meskie Granie 2023, miasta i daty

Podobnie jak w ubiegłym roku, koncerty odbędą się w piątki i soboty. Oba dni będą miały zupełnie inny program, z nowościami, debiutami oraz nieoczekiwanymi połączeniami. W każdą sobotę, będzie można usłyszeć Męskie Granie Orkiestrę 2023, której skład zostanie ujawniony w maju. Natomiast zupełnie nowy format zakończy piątkowe koncerty. Cały line-up Męskiego Grania zostanie zaprezentowany w najbliższych tygodniach.

– Ruszamy z 14. edycją trasy festiwalowej Męskie Granie – mówi Dorota Nowakowska, Managerka Marki Żywiec. – Przed nami liczne nowości, zarówno na poziomie artystycznym, jak i organizacyjnym. Chcemy dawać jeszcze więcej pretekstów do wyjścia z domu i spotykania się z bliskimi, a wszystko to w towarzystwie najlepszej polskiej muzyki. Już nie możemy się doczekać aż będziemy mogli ujawnić niespodzianki przygotowane na ten rok, zwłaszcza, że trasa niejednym jeszcze zaskoczy, o czym będziemy informować w naszych mediach społecznościowych – zapraszamy do ich śledzenia – dodaje Nowakowska.

Męskie Granie 2023 – Bilety

Rozpoczęcie przedsprzedaży biletów nastąpi 12 kwietnia o godzinie 12:00 i potrwa do 23:59 lub do wyczerpania puli. Tego dnia bilety będą mogli nabyć wyłącznie użytkownicy Allegro posiadający usługę Allegro Smart!, Smart! Student lub Smart! na start!, logując się na dedykowanej stronie wydarzenia. Usługa Allegro Smart! pozwala na korzystanie z darmowych i nielimitowanych dostaw, a także na dostęp do specjalnych ofert i przedsprzedaży. Koszt subskrypcji Allegro Smart! wynosi 59,90 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie, a można do niej dołączyć na stronie: https://allegro.pl/smart. Otwarta sprzedaż biletów dla wszystkich fanów trasy rozpocznie się 13 kwietnia o godzinie 12:00 na eBilet.pl.

Płatność za bilety – zarówno 12, jak i 13 kwietnia – będzie możliwa wyłącznie za pomocą BLIKA, oficjalnego partnera tegorocznej trasy. Aby zapłacić BLIKIEM, wystarczy mieć telefon z aplikacją mobilną banku, który ją udostępnia. Obecnie praktycznie każdy bank w Polsce oferuje taką aplikację.

Bilety jednodniowe będą dostępne w cenie 239 zł, a karnety dwudniowe – w cenie 419 zł.

Męskie Granie 2023 odwiedzi następujące miasta:

16-17 czerwca – Szczecin, EPSD Aeroklub Szczeciński

23-24 czerwca – Poznań, Park Cytadela

7-8 lipca – Warszawa, Służewiec

21-22 lipca – Gdańsk, Polsat Plus Arena

4-5 sierpnia – Kraków, Muzeum Lotnictwa

11-12 sierpnia – Wrocław, Pola Marsowe

25-26 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem

Zdjęcie główne: mat. prasowe organizatora, Męskie Granie 2022, fot. Mateusz Czech