Męskie Granie 2023: wyjątkowa trasa festiwalowa powraca w nowym formacie

Czternasta edycja Męskiego Grania, wyjątkowej trasy festiwalowej w Polsce, rozpoczyna swój bieg. Sponsorowany przez Żywiec projekt jest stałym punktem kalendarza letnich wydarzeń, przyciągającym entuzjastów muzyki z całego kraju. Tegoroczne wydarzenie obejmuje siedem miast i 14 koncertów, z pierwszym z nich zaplanowanym na weekend 16 i 17 czerwca w Szczecinie.

Nowości i niespodzianki czekają na fanów Męskiego Grania

Organizatorzy Męskie Grania dążą do tego, aby zapewnić miłośnikom muzyki coraz więcej powodów do wyjścia z domu i kontaktu z polską kulturą. Tegoroczna odsłona festiwalu jest pełna niespodzianek, w tym występów kilkudziesięciu artystów, którzy nie występowali wcześniej na Męskim Grania lub grali na nim w innych składach. Oprócz tego, na scenie nie zabraknie muzycznych eksperymentów, artystycznych zderzeń oraz łączenia konwencji i stylów.

Podczas tegorocznego wydarzenia usłyszymy wiele projektów specjalnych, w tym zupełnie nowy format – Męskie Granie Przestawia. W jego ramach, w każdy piątek wieczorem, Nosowska i Król, wspólnie z Michałem Fox Królem, przedstawią absolutnie wyjątkowy program.

Szczeciński weekend pełen muzycznych emocji

Pierwszy koncert Męskiego Grania 2023 odbędzie się w najbliższy weekend w EPSD Aeroklubie Szczecińskim. Na scenie głównej zagrają między innymi Julia Pietrucha, Karaś/Rogucki, Paktofonika: Retrospekcje, Zalewski oraz Męskie Granie Przestawia: Nosowska – Król. Następnie, podczas wieczoru finałowego, fani będą mogli podziwiać występ Męskie Granie Orkiestra 2023, w składzie Igo, Mrozu i Vito Bambino. Wszystko w rytmie singla „Supermoce”, który cieszy się niebywałą popularnością na YouTube.

Wygraj dożywotni bilet na Męskie Granie!

Tegoroczna edycja festiwalu przynosi kolejną niespodziankę – możliwość zdobycia “Złotego Biletu”, czyli dożywotniej wejściówki na Męskie Granie. Wszystko, co muszą zrobić fani, to znaleźć podróżującego po Polsce kampera Męskiego Grania, uwiecznić go na zdjęciu i opublikować na Instagramie z kreatywnym opisem swojego ulubionego muzycznego doświadczenia na żywo oraz odpowiednimi hashtagami. „Złoty Bilet” zostanie rozdany na finałowym koncercie w Żywcu i umożliwi zwycięzcy i trzem towarzyszącym osobom coroczny dostęp do wydarzenia.

Fot. główne: Wojtek Dobrogojski, Szczecin 2022, mat. pras. Organizatora