Męskie Granie Orkiestra prezentuje nowy singiel “Wolne Duchy”

Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli tegoroczny skład Męskie Granie Orkiestra, zaprezentowali singiel “Wolne Duchy”. Utwór promuje jubileuszową, 15. edycję trasy Męskie Granie, której sponsorem jest marka Żywiec. Towarzyszy mu teledysk, w którym monumentalne głowy artystów przemierzają Polskę, ukazując różnorodność jej krajobrazów.

„Wolne Duchy” w trasie od 15 lat

“Wolne Duchy” to utwór, który oddaje atmosferę trasy i jej znaczenie dla artystów. W jednym z wersów śpiewają: “Czekałem cały rok, żeby tutaj wrócić jak lato, gdzie tańczą, tańczą wolne duchy w noc jak dzieło sztuki”. Męskie Granie, często nazywane przez uczestników “kolonią”, w tym roku prezentuje wyjątkowy skład: Darię Zawiałow, Mroza oraz braci Kacperczyk. Tekst piosenki napisali wspólnie Daria Zawiałow, Mrozu, Maciej Kacperczyk, Paweł Kacperczyk i Arkadiusz Sitarz, a muzykę stworzyli Mrozu, Paweł Kacperczyk, Maciej Kacperczyk i Dryskull.

Do składu Męskie Granie Orkiestra 2024 dołączają także: Bartek Królik, Tomasz Brzozowski, Szymon Paduszyński, Kacper Stolarczyk i Jerzy Markuszewski. Wyniki ich współpracy będzie można usłyszeć już 29 czerwca.

Monumentalne głowy w drodze przez Polskę

Teledysk do “Wolnych Duchów” przedstawia monumentalne głowy członków orkiestry podróżujące przez Polskę. “Świętujemy 15 lat w trasie wyjątkowym teledyskiem. W podróż po Polsce zabiorą Was artyści tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania” – mówi Dorota Nowakowska-Postolko, managerka marki Żywiec. Klip jest hołdem dla wszystkich, którzy od 15 lat dzielą pasję do muzyki i współtworzą Męskie Granie.

Realizacja teledysku była logistycznym wyzwaniem. W ciągu pięciu dni zdjęciowych monumentalne głowy artystów przemierzyły prawie 6000 km, odwiedzając takie miejsca jak Zakopane, Gdańsk, Wrocław, Poznań i Warszawę. Fani mogli zobaczyć m.in. głowę Darii Zawiałow na Zatoce Gdańskiej, głowę Mroza na weselu czy głowę Macieja Kacperczyka na Torze Poznań.

Za teledyskiem stoi Grajper

Reżyser teledysku, Grajper, wyjaśnia: “Wolny duch to jednostka myśląca inaczej, kierująca się niekonwencjonalnymi poglądami, niezależnie od pochodzenia czy trendów. Wolne duchy są godne uwiecznienia w pomnikach, stąd pomysł na rzeźbione głowy artystów.” Zdjęcia realizowane były przez trzy ekipy, a ostatniego dnia – przez cztery. Za zdjęcia odpowiadali Łukasz Łatanik, Małgorzata Rabczuk i Jakub Stoszek, wspierani przez trzech operatorów dronów i jednego operatora kamery z mocowaniem na samochodzie.

Start trasy już wkrótce

Tegoroczna trasa Męskie Granie odwiedzi Żywiec (28-29 czerwca), Szczecin (12-13 lipca), Gdańsk (19-20 lipca), Poznań (26-27 lipca), Wrocław (2-3 sierpnia), Kraków (9-10 sierpnia) i Warszawę (23-24 sierpnia). Koncerty będą odbywać się w piątki i soboty. Po raz pierwszy w historii, dwa sobotnie koncerty – z Żywca i Warszawy – będą transmitowane online. Widzowie będą mogli również zobaczyć Męskie Granie Orkiestrę z 2023 roku, która nie mogła zagrać finałowego koncertu w Żywcu z powodu złej pogody.

Sponsorem trasy Męskie Granie jest Żywiec.