Michał Szpak zaśpiewa na Orchestonie, 13.12.2021, Kraków

Michał Szpak – wokalista nieteuzinkowy, niezwykła postać polskiej sceny muzycznej, uczestnik wielu oryginalnych projektów dołącza do Orchestonu. Wraz z wieloma innymi artystami, m.in. Beatą Kozidrak, Kayah i Reni Jusis zaprezentuje swój głos w koncercie przedstawiającym największe przeboje muzyki elektronicznej w symfonicznych aranżacjach. Koncert, którego koncepcja została stworzona przez Grommego we współpracy z Prestige MJM, odbędzie się jeszcze w tym roku, a konkretnie 13 grudnia 2021 roku w ICE Kraków.

Michał Szpak — to artysta wymykający się jednoznacznej klasyfikacji, wokalista różnych stylów muzycznych. Potrafi tak samo szokować, jak i zadziwiać swoją skalą głosu i możliwościami wykonawczymi.

Michał Szpak jest zdobywcą SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Opole 2015, a także zwycięzcą SuperJedynki w kategorii SuperArtysta i jednocześnie laureatem głównej nagrody opolskiego Festiwalu – GRAND PRIX PUBLICZNOŚCI w Konkursie Złote Opole w roku 2016.

Pięć lat temu, jako reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie, utworem „Color of Your Life” sensacyjnie zdobył trzecie miejsce w głosowaniu publiczności, a w ogólnej klasyfikacji — ósme. Jesienią 2017 roku singiel otrzymał najwyższe wyróżnienie — Diamentową Płytę.

Jesienna płyta Michała Szpaka w 2016 „Byle być sobą” otrzymała platynową certyfikację, a dwa lata później – podwójną platynową. Płyta należy do jednego z najlepiej sprzedających się polskich wydawców muzycznych i dwukrotnie wspięła się na listę sprzedaży OLIS. Trzy lata temu ukazał się drugi album Michała Szpaka „Dreamer”. W pierwszym tygodniu sprzedaży osiągnął pierwsze miejsce na oficjalnej liście sprzedaży OLIS – najlepiej sprzedający się album w Polsce. Został doceniony przez krytyków muzycznych i ciepło przyjęty przez publiczność.

Udział Michała Szpaka w koncercie Orcheston na pewno uświetni wydarzenie. Nie zabraknie również artystów, którzy zajmowali się produktami elektronicznymi i symfonicznym akompaniamentem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

W dwie poprzednie edycje Orchestonu zaangażowanych było wielu znanych wokalistów, w tym: Beata Kozidrak, Kayah, Sarsa, Ania Dąbrowska, Mateusz Ziółko, Reni Jusis czy Lukas Meijer. Dzisiaj, w kontekście trzeciej edycji, możemy potwierdzić nazwiska: Beaty Kozidrak, Michała Szpaka, Kayah, Reni Jusis, Sary Chmiel, Kasi Dereń i Nicka Sinkclera. Orcheston to ciekawy i oryginalny projekt na polskim rynku muzycznym, który warto zobaczyć – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje to wydarzenie.

Partnerem Orkiestry jest BUKOVINA Resort, który stał się muzycznym zapleczem imprezy. To właśnie u północnego podnóża Tatr Gromee czerpał energię do kolejnych projektów i nadal to robi! Okolica gwarantuje kontakt z naturą, inspiruje, zapewnia przestrzeń do relaksu i kreatywności.

Połączenie muzyki elektronicznej i symfonii to propozycja dla mas. Na tym koncercie każdy znajdzie coś dla siebie. Niestandardowy dobór utworów łączy dekady historii muzyki elektronicznej i dzieła takich artystów jak Avicii, Vangelis, Donna Summer, Depeche Mode, Daft Punk czy Armin Van Buuren. Dlatego też piosenki, które można usłyszeć w Krakowie to najpopularniejsze piosenki ostatnich kilku lat i dekad.

Gromee po raz kolejny przeniesie publiczność w magiczną krainę muzyki elektronicznej, połączonej z brzmieniem orkiestry symfonicznej. Bilety na to niezwykłe wydarzenie można kupić na stronie www.bileterwis.pl.

Sprzedane dotychczas bilety są nadal ważne.