MORCHEEBA i NUBYA GARCIA otwierają tegoroczną edycję Szczecin Music Fest – pula wejściówek dla spóżnialskich :-)

Już jutro, w czwartek 9 maja 2019 startuje 16 edycja Szczecin Music Fest! 

Festiwal otwiera koncert legenda trip hopu – zespół MORCHEEBA  zagra po raz pierwszy w Szczecinie! Zobaczymy i usłyszymy ich w czwartek, 9 maja, o godz. 20.00 w szczecińskiej Filharmonii. Niespodzianka dla spóźnialskich – pula wejściówek na koncert – sprawdzcie festiwalowy facebook 🙂

——————————————————————–

Kolejny koncert Szczecin Music Fest w sobotę 18 maja, o godz. 20.00, w szczecińskiej Starej Rzeźni – zagra NUBYA GARCIA, fantastyczny jazz prosto z Londynu!!! Bilety jeszcze są ?

Szczegóły poniżej oraz na www.szczecinmusicfest.pl i www.facebook.com/koncertycom
Bilety: bilety.fm/pl/muzyka/3420-nubya-garcia-stara-rzeznia-szczecin-music-fest-2019.html

MORCHEEBA to jedna z największych legend brytyjskiego trip hopu, są wymieniani jednym tchem obok Massive Attack i Portishead. Zespół powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i wydał dotychczas dziewięć studyjnych albumów, które sprzedały się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. Są twórcami wielu hitów, m.in. tak znanych utworów jak: „The Sea”, „Otherwise”, „Trigger Hippie”czy „Rome Wasn’t Built In A Day”.
Głównymi postaciami Morcheeby są charyzmatyczna wokalistka Skye oraz Ross Godfrey, założyciele grupy. Ich muzyczne drogi miały różne etapy, m.in. rozeszły się na kilka lat, a Skye w tym czasie rozwijała karierę solową. Ostatnia płyta grupy to bardzo wysoko oceniony album „Blaze Away” (premiera 1 czerwca 2018). Płyta zadziwia świeżością i zręcznością, a Skye i Ross jak zwykle fenomenalnie poruszają się pomiędzy muzycznymi gatunkami. Po ponad dwóch dekadach na scenie Morcheeba wciąż znajduje nowych fanów ceniących muzykę bez schematów i stylistycznych ograniczeń. „Blaze Away” emanuje artystyczną wolnością i niezwykłą swobodą. Płytę uświetniają znakomici goście, m.in.: Roots Manuva, Benjamin Biolay, Amanda Zamolo.

NUBYA GARCIA – nowa brytyjska scena jazzowa to w ostatnich latach najbardziej ożywczy nurt współczesnego jazzu. To właśnie dzięki niej powrócił duch Johna Coltrane’a i Pharoaha Sandersa, afrykańskich korzeni, duchowości i stylistycznej otwartości. Nubya Garcia to jedno z najważniejszych nazwisk tej sceny, obok m.in. Ezra Collective, Alfa Mist czy saksofonisty Shabaki Hutchingsa (Sons of Kemet).
Artystka jest zdobywczynią prestiżowej nagrody „Breakthrough Act of the Year” przyznawanej przez legendarną londyńską stację Jazz FM. Jej album „Nubya’s 5ive” (Jazz Re:freshed) choć ukazał się niespełna dwa lata temu to obrósł już legendą i jest jedną z najbardziej pożądanych płyt jazzowych na świecie! Jej nakład został wyprzedany w kilka tygodni, podobnie jak reedycja, która ukazała się w odpowiedzi na wielkie zapotrzebowanie rynku. Artystka ma ponadto na koncie EP-kę „When We Are”. Usłyszeć ją też można na specjalnym wydawnictwie „We Out Here” nagranym przez reprezentantów nowej jazzowej sceny brytyjskiej. Oprócz prowadzenia własnego zespołu Nubya wspiera swoim udziałem zespoły Nerija, Maisha i grupę Joe Armon-Jonesa. Artystka związana jest ze środowiskiem skupionym wokół Brownswood Records i Gillesa Petersona, jednego z najsłynniejszych dziennikarzy muzycznych i promotorów jazzu na świecie.