Natalia Nykiel wystąpi w BOK Głębocka 66, 15.04.2023, Warszawa

15 kwietnia 2023 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66 w Warszawie (Białołęka), wystąpi Natalia Nykiel, polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Finalistka drugiej edycji programu The Voice of Poland.

Natalia Nykiel weszła na muzyczny rynek mocnym krokiem. Jej debiutancki album „Lupus Electro”, który ukazał się w 2014 roku zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Albumem stworzonym we współpracy z takimi artystami jak Katarzyna Nosowska, Bunio z Dick4Dick, Paulina Przybysz, Karolina Kozak, Budyń z zespołu Pogodno i producent płyty Fox, Natalia zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę  – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Album uzyskał status Złotej Płyty, a single z tej płyty sprzedały się w nakładzie ponad 250 tys. kopii (utwory „Bądź duży” i „Error” uzyskały statusy Diamentowych Płyt, singiel „Error” dotarł do pierwszego miejsca zestawienia AirPlay!). Jednocześnie Natalia stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, teledyski do jej utworów mają ponad 170 milionów wyświetleń!

Artystka wypracowała sobie pozycję jednej z najbardziej szanowanych i pożądanych wokalistek w kraju. Jej koncerty cieszą się ogromną popularnością. Jest jedną z niewielu polskich artystek, której koncerty to koncepcyjne widowiska. Wystąpiła na najważniejszych festiwalach w kraju i zagranicą. Zagrała m.in. na Audioriver Festival, Electronic Beats Festival w Köln, Męskim Graniu, Kraków Live Festival, czy Orange Warsaw Festival.

Natalia Nykiel, fot. mat. prasowe Organizatora
Natalia Nykiel, fot. mat. prasowe Organizatora

18 lutego 2022 ukazał się najnowszy album Natalii „Regnum”. To najbardziej osobista wypowiedź w dorobku artystki. Materiał powstawał w trudnym czasie – kiedy zostaliśmy zmuszeni do odcięcia się od świata, stając pod przymusem konfrontacji z samymi sobą. Uniwersum „Regnum” to świadoma i dojrzała kreacja, jednocześnie zawierająca się w trendzie dark romantic, ale opowiadająca także własną, nową historię. To podróż przez fantastyczną dystopię – niezrozumiałą, ale wciągającą i elektryzującą.
__________________________________
BILETY NA KONCERT: https://iframe18.biletyna.pl/event/view/id/308620
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O WYDARZENIU: https://bok.waw.pl/wydarzenia/natalia-nykiel
WYDARZENIE NA FACEBOOKU: https://fb.me/e/Dsqfy80I
TELEDYSKU PROMUJĄCY OSTATNIĄ PŁYTĘ: