Orla Gartland wystąpi w klubie Hybrydy, 13.4.2022, Warszawa

Orla Gartland, irlandzka piosenkarka, autorka tekstów i gitarzystka, która zdobyła popularność głównie dzięki nagrywaniu coverów na YouTubie, wystąpi w warszawskim klubie Hybrydy, 13 kwietnia 2022.

W świecie, w którym uczy się nas poszukiwania nieosiągalnej doskonałości, uczciwość Orli Gartland jest powiewem świeżego powietrza. Artystka ma dar łączenia niepewności, kpiny z samej siebie z imponującym poziomem samokontroli i determinacji.

Urodzona w Dublinie wokalistka, autorka tekstów i producentka to tytan ciężkiej pracy. Jest pedantyczna i niesamowicie skrupulatna, która swój wielki sukces zawdzięcza wyłącznie ciężkiej pracy. Od EPki „Lonely People” wydanej w 2015 roku po długo oczekiwany debiut „Woman On The Internet” artystka używa swojej twórczości jako pojazdu , którym podróżuje do środka swojego wnętrza.

Jej fani i więź, którą z nimi tworzy, odgrywają ważną rolę w tej podróży. Rezultatem tej symbiozy jest oszałamiająca liczba 55 milionów streamów i ponad 750 000 odbiorców na Spotify.

Ponieważ byłam zbyt młoda, by grać koncerty, YouTube stało się moim oknem na świat i miejscem zbierania opinii o mojej twórczości. – wspomina początki swojej kariery Orla Gartland.

W wieku 17 lat Gartland sama wydała swój pierwszy singiel „Devil On My Shoulders”, który trafił na listy przebojów. Irlandzka gazeta Independent następnie nazwała ją jedną z najbardziej wpływowych, a “GoldenPlec” w 2014 wyróżnił ją w „Plec Pick” jako jedną z najlepszych irlandzkich artystek.  Jednak decyzja o opuszczeniu Irlandii dwa lata później okazała się kluczowa dla jej przyszłej kariery muzycznej. Gwiazda przeprowadziła się do Londynu, by podbić przemysł muzyczny.