Placebo wyrusza w trasę koncertową i zagra w Polsce, 17.10.2022, Warszawa

Zespół Placebo ogłosił długo oczekiwany 8 album studyjny. Dziewięć lat od wydania ich poprzedniego krążka “Loud Like Love”, album “Never Let Me” zaplanowano do wydania 25 marca 2022. Dzisiaj na YouTube pojawił się utwór z tego nowego albumu pt. „Surrounded By Spies”. Placebo wystąpi z koncertem w Polsce 17 października 2022 w Warszawie (EXPO XXI).

Placebo to angielski zespół rockowy, założony w Londynie w 1994 roku przez wokalistę-gitarzystę Briana Molko i basistę-gitarzystę Stefana Olsdala. Perkusista Robert Schultzberg dołączył pod koniec 1994 roku, ale odszedł w 1996 wkrótce po wydaniu tytułowego debiutanckiego albumu zespołu z powodu konfliktów z Molko i został zastąpiony w tym samym roku przez Steve’a Hewitta.

Po wydaniu dema, splitu singla i debiutanckiego albumu o tej samej nazwie Placebo zyskało rozgłos w 1997 roku, po tym jak singiel „Nancy Boy” stał się popularny w Wielkiej Brytanii, piosenkę znaną w tamtych czasach ze względu na naginanie płci. Zespół wyróżniał się na scenie britpop, z którą byli wtedy kojarzeni, dzięki androgynicznemu wyglądowi i treściom muzycznym oraz tekstom, które otwarcie omawiały seksualność, zdrowie psychiczne i zażywanie narkotyków.

Hewitt opuścił Placebo w 2007 roku z powodu różnic osobistych i muzycznych. W następnym roku został zastąpiony przez Steve’a Forresta. Placebo wydał dwa albumy z Forrestem, który odszedł w 2015 roku, by kontynuować własną muzyczną karierę. Od 2015 roku Placebo występuje w duecie z czterema dodatkowymi muzykami na żywo na scenie.

Placebo przez lata współpracowało z różnymi artystami, w tym z Davidem Bowie, Justinem Warfieldem, Michaelem Stipe i Alison Mosshart. Do tej pory Placebo wydało siedem albumów studyjnych, z których wszystkie dotarły do ​​Top 20 w Wielkiej Brytanii i sprzedały około 11 milionów płyt na całym świecie.

Placebo — Surrounded By Spies

Zespół Placebo powrócił we wrześniu po długiej nieobecności i wydał pierwszy od pięciu lat singiel z nowej płyty – ‘Beautiful James’.

Placebo ukazują zarówno jej wady jak i piękno kondycji, w jakiej znalazła się ludzkość — obraz ten jest bardzo aktualny w 2021. W natężonym pod względem emocji „Surrounded By Spies” wyprowadzane są ciosy przeciwko ograniczaniu swobód obywatelskich.

Krzysztof Sokołowski (Nocny Kochanek) – wywiad

Placebo — bilety na koncert w Polsce, Warszawa

Bilety na koncert w Polsce trafią do ogólnej sprzedaży 17 listopada o 10:00 na LiveNation.pl.

Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: poniedziałek 15 listopada od godz. 10:00

Przedsprzedaż Ticketmaster: wtorek, 16 listopada od godz. 10:00

Sprzedaż ogólna: środa 17 listopada od godz. 10:00

Placebo, koncert w Polsce, Warszawa, 2022
Placebo, koncert w Polsce, Warszawa, 2022