Ralph Kamiński w Krakowie (fotorelacja), 6.12.2021

W ramach trasy promującej nową płytę „KORA”, 6 grudnia 2021 w Krakowie wystąpił Ralph Kamiński.

15.10.2021 r. ukazał się nowy album Ralpha Kaminskiego pt. „KORA”. Artysta sięgnął po twórczość Kory i zespołu Maanam. Na płycie nalazły się wielkie przeboje („Wyjątkowo zimny maj”, „Po prostu bądź”), jak i piosenki mniej znane.

Od dawna moim marzeniem było zmierzenie się z piosenkami zespołu Maanam i tym samym uczczenie pamięci oraz oddanie hołdu Korze. To pierwszy projekt, w którym sięgam po repertuar innego artysty. Piosenki Kory są mi ogromnie bliskie – album „Róża” był pierwszym, którego słuchałem w wieku 4 lat, leżąc na dywanie i odtwarzając w kółko kasetę. „KORA” to opowieść o tęsknocie i głodzie miłości. Wybrane utwory odzwierciedlają nastroje dzisiejszych czasów – powiedział Ralph Kamiński.

W ramach trasy promującej album Kamiński zaplanował koncerty w 14 miastach, m.in. w Krakowie, gdzie obydwa koncerty 6 grudnia wyprzedały się błyskawicznie. Wraz z Ralphem wystąpił zespół w składzie: Bartek Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski – gitara, wokale, Wiktoria Bialic – perkusja, wokale.

Poniżej fotorelacja z tego koncertu. Fot. Ada Kopeć-Pawlikowska