Red Hot Chili Peppers w Polsce, 21.06.2023, Warszawa

W ramach europejskiej trasy koncertowej, zespół Red Hot Chili Peppers wystąpi również w Polsce. 21 czerwca 2023 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Red Hot Chili Peppers ogłaszają trasę koncertową w 2023, która wspiera wydane w 2022 roku dwa albumy studyjne Unlimited Love i Return of the Dream Canteen. Obydwa krążki odnotowały #1 na liście Billboard Top Album Sales. Po niedawnej nominacji do nagrody Grammy za najlepszą piosenkę rockową „Black Summer”, zespół postanowił wyruszyć w 23-dniową światową trasę koncertowa, która rozpocznie się w środę 29 marca w BC Place w Vancouver, wybrzmi na stadionach i festiwalach w całej Ameryce Północnej, m.in. w Las Vegas, San Diego, Houston, oraz w Europie, m.in. w Lizbonie, Madrycie czy Wiedniu. Trasa zakończy się w sobotę, 23 lipca na Hampden Park w Glasgow w Wielkiej Brytanii. Gośćmi specjalnymi na wybranych koncertach będą: The Strokes, Iggy Pop, The Roots, The Mars Volta, St. Vincent, City and Colour, Thundercat i King Princess.

Trasa koncertowa Red Hot Chili Peppers w 2023 roku odbędzie się tuż po największej, 40-dniowej trasie koncertowej zespołu, która obejmowała wyprzedane koncerty w takich miastach jak Londyn, Paryż i Los Angeles. Znani artyści, tacy jak A$AP Rocky, Anderson .Paak, Beck, czy HAIM dołączyli do zespołu podczas trasy w 2022 roku. Po zakończeniu tegorocznej, niezwykle udanej trasy po Ameryce Północnej i Europie, Red Hot Chili Peppers kontynuują trasę w styczniu 2023 roku z 8 datami w Nowej Zelandii i Australii, z udziałem Post Malone.

BILETY: Bilety trafiają do sprzedaży od piątku, 9 grudnia o 10:00 na LiveNation.pl i redhotchilipeppers.com.

Dzięki temu, że Red Hot Chili Peppers udało się umieścić 2 albumy na szczycie list sprzedaży w tym samym czasie, stają się pierwszym od 17 lat zespołem rockowym, któremu udało się to osiągnąć. Return of the Dream Canteen zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Top Album Sales Chart (podobnie jak jego poprzednik Unlimited Love w kwietniu) i osiągnął #1 w wielu krajach na całym świecie. Oba wydawnictwa zostały wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika i powiernika twórczości, Ricka Rubina.

Red Hot Chili Peppers odebrali niedawno prestiżową nagrodę Global Icon Award i dali popisowy występ na gali MTV VMA. Ich pierwszy singiel „Black Summer” zdobył również nagrodę za Best Rock Video. W tym roku zespół zdobył również nominację do MTV Europe Music Award w kategorii Best Rock i trzy nominacje do American Music Awards w kategoriach „Favorite Rock Artist”, „Favorite Rock Album” za Unlimited Love i „Favorite Rock Single” za „Black Summer”.

Czytaj także: Metallica w Polsce na dwóch koncertach! 05-07.07.2024, Warszawa

RED HOT CHILI PEPPERS – DATY TRASY KONCERTOWEJ 2023

AMERYKA PÓŁNOCNA:

Wed Mar 29 – Vancouver, BC – BC Place *~

Sat Apr 01 – Las Vegas, NV – Allegiant Stadium #~

Thu Apr 06 – Fargo, ND – FARGODOME ^~

Sat Apr 08 – Minneapolis, MN – US Bank Stadium ^~

Fri Apr 14 – Syracuse, NY– JMA Wireless Dome ^~

Fri May 12 – San Diego, CA – Snap Dragon Stadium >+

Sun May 14 – Phoenix, AZ – State Farm Stadium ^+

Wed May 17 – San Antonio, TX – Alamodome ^+

Fri May 19 – Gulf Shores, AL – Hangout Music Festival =

Thu May 25 – Houston, TX – Minute Maid Park ^+

EUROPA:

Sun Jun 18 – Landgraaf, NL – Pinkpop =

Wed Jun 21 – Warsaw, Poland – PGE Narodowy <

Sat Jun 24 – Odense, DK – Tinderbox =

Mon Jun 26 – Mannheim, DE – Maimarktgelände <

Fri Jun 30 – Leuven, BE – Rock Wercther =

Sun Jul 2 – Milan, IT – I-Days =

Thu Jul 6 – Lisbon, PT – NOS Live =

Sat Jul 8 – Madrid, ES – Mad Cool =

Tue Jul 11 – Lyon, FR – Groupama Stadium <~

Fri Jul 14 – Vienna, AT – Ernst-Happel Stadion <~

Mon Jul 17 – Carhaix, FR – Les Vieilles Charrues =

Fri Jul 21 – London, UK – Tottenham Hotspur Stadium %~

Sun Jul 23 – Glasgow, UK – Hampden Park %~

 

Wyjaśnienie:

^ The Strokes

< Iggy Pop

% The Roots

# St. Vincent

> The Mars Volta

* City and Colour

+ Thundercat

~ King Princess

= Festival Date