Ro(c)k 2024 w Starym Maneżu

Rozkręca się nowy koncertowy rok w Starym Maneżu, muzycznym sercu Gdańska. Kalendarz Anno Domini 2024 to w przypadku tej sceny wielobarwna paleta wrażeń – stworzą ją artyści różnych pokoleń, różnych nurtów i z różnych stron świata.

Kolorowy muzyczny serial pełen zwrotów akcji rozpocznie się w lutym od koncertu Braci Figo Fagot (03.02) – szalonego duetu, którego występy zawsze przynoszą solidną dawkę niepodrabialnego humoru. Następnie w podróż sentymentalną zabierze publiczność Kazik Staszewski (11.02), który pokaże muzyczny przekrój swoich solowych projektów. W przeddzień Walentynek wystąpi legendarna Maryla Rodowicz, która zaserwuje oczywiście swoje kultowe przeboje z „Małgośką” na czele. Marzec warto zacząć od energetycznej zabawy z grupą Dr Misio (02.03) z Arkiem Jakubikiem, gwiazdorem filmowym o duszy rockmana. W tym samym miesiącu czeka nas wieczór z Kasią Nosowską (14.03), wyjątkową artystką o wielu obliczach, a także koncert Błażeja Króla (17.03) – młodego i przebojowego wokalisty, który zaprezentuje swoje świeże, autentyczne i nowatorskie spojrzenie na muzykę. Kwietniowe wieczory w Starym Maneżu również zapowiadają się intrygująco. Smolik // Kev Fox (19.04) zapewnią publiczności polsko-brytyjską muzyczną ucztę pełną wyrafinowanych elektronicznych brzmień. Dzień później kolejny duet – Karaś/Rogucki – przeniesie widzów w świat unikatowej fuzji alternatywnego indie-rocka i lirycznych tekstów. 26 kwietnia wystąpi z kolei niesamowita Mery Spolsky – artystka, która swoim niekonwencjonalnym stylem i charyzmą na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym.

Podkreślmy, że nie tylko polskie gwiazdy zagoszczą na scenie Starego Maneżu! 1 marca gdański Wrzeszcz odwiedzą Swans, ceniony amerykański zespół rockowy znany z niepowtarzalnych występów na żywo. Nie zabraknie również wielkich wydarzeń jazzowych. Zadbają o to Dianne Reeves (13.04), laureatka pięciu nagród Grammy i jeden z najbardziej podziwianych kobiecych głosów współczesnego jazzu, oraz Pat Metheny (03.10), genialny gitarzysta uchodzący za prawdziwego magika sceny.

Bilety na te i inne wydarzenia, wraz ze szczegółowym terminarzem, dostępne są na stronie starymanez.pl.

tekst i zdjęcia: informacja prasowa Hossa.biz Sp. z o.o.