Scorpions wystąpi w Polsce, 28.05.2022, Kraków

W swojej karierze zespół Scorpions nagrał wiele nieśmiertelnych piosenek. Wystarczy wspomnieć: „Rock You Like a Hurricane”, „Send me an Angel”, „Still Loving You” czy też „Wind of Change”. Prawie każdy na świecie może zanucić tę ostatnią piosenkę. Scorpionsi – legendarna niemiecka grupa muzyczna wystąpi w TAURON Arenie w Krakowie 28 maja 2022 roku. Bilety trafią do sprzedaży 1 października, ale można je będzie nabyć wcześniej w przedsprzedaży.

Ci, którzy choć trochę interesują się muzyką, nie mogli nie słyszeć o niemieckim zespole Scorpions. To jedna z najdłużej działających grup na świecie, a jej muzycy wciąż nie planują schodzenia ze sceny. Często przyjeżdżają do naszego kraju. Czy to za sprawą ponadczasowych i pięknie melodyjnych ballad, wyjątkowych riffów, czy jedynego polskiego w składzie – PawłaMąciwody z Krakowa – ich popularność w Polsce jest niekwestionowana!

– Scorpions to klasyk muzyki rockowej, zespół, który przez ponad 55 lat swojej działalności wylansował mnóstwo świetnych przebojów. Do tego muzycy są cały czas w formie, spotkanie się z nimi na koncercie jest gwarantem świetnie spędzonego czasu. Ja na pewno się pojawię! – mówi Marcin Bąkiewicz, dyrektor muzyczny Antyradia.

Scorpions to jeden z najbardziej znanych zespołów na świecie. Nie tylko mają niezliczoną liczbę przebojów, ale mają też zagorzałych fanów, którzy na koncercie zaśpiewają je prawie wszystkie. W każdym spektaklu można również zobaczyć pokolenia ludzi przed sceną. Dzieje się tak dlatego, że miłość do zespołu zaszczepiają najmłodszym dziadkowie i rodzice, którzy zostali fanami wiele lat temu. Muzycy sami to dostrzegają.

– Scorpions to klasyk muzyki rockowej, zespół, który przez ponad 55 lat swojej działalności wylansował mnóstwo świetnych przebojów. Do tego muzycy są cały czas w formie, spotkanie się z nimi na koncercie jest gwarantem świetnie spędzonego czasu. Ja na pewno się pojawię! – dodaje Marcin Bąkiewicz.

Radość, jaką widzieliśmy na scenie i reakcja chemiczna między wykonawcami a fanami sprawiają, że mimo upływu lat Scorpions nie straciły na wartości. Wręcz przeciwnie – wciąż zdobywają serca i umysły, nową i młodszą publiczność! Fani powtarzają, że członkowie zespołu są jak wino – im starsi, tym lepsi. Jednak formacja kilka lat temu ogłosiła koniec kariery. Na szczęście nie dotrzymała obietnicy – ​​wciąż rozgrzewała cały świat swoimi hardrockowymi improwizacjami, jak widać – ten płomień narastał z biegiem lat.

Warto wspomnieć, że Scorpions ustanowił rekord frekwencji na koncertach w Polsce. W ramach „Inwazji Mocy” w 2000 roku pod Krakowem świetnie bawiło się blisko 800 tysięcy osób. Ponad milion fanów obejrzało występy wszystkich reprezentacji niemieckich gigantów. Dla organizacji Prestige MJM program we współpracy ze Scorpions zostanie zorganizowany po raz ósmy z rzędu.

Warto przypomnieć, że to właśnie do Scorpions należy rekord frekwencji na polskim koncercie. Blisko 800-tysięczny tłum bawił się pod Krakowem w ramach „Inwazji Mocy” w 2000 roku. Wszystkie krajowe występy niemieckich gigantów obejrzało już na żywo ponad milion fanów. Dla agencji Prestige MJM organizacja show z udziałem Scorpions będzie już ósmą z kolei.

– Nasza agencja zorganizowała połowę wszystkich koncertów Scorpions w naszym kraju. Uczestniczyło w nich grubo ponad 100 tysięcy osób. I zgodnie z zapowiedzią ponownie zaprosiliśmy zespół do Polski. Rockmeni sami przyznają, że nasza publiczność jest jedną z najwspanialszych, a trzy lata, jakie miną w przyszłym roku od ich ostatniej wizyty, to już najwyższy czas, aby znowu się z nimi spotkać. Przecież muzyka Scorpions nigdy się nie znudzi… – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Scorpions, fot. mat. prasowe Prestige MJM
Scorpions, fot. mat. prasowe Prestige MJM

W Scorpions od 17 lat gra Polak, Paweł Mąciwoda, z Krakowa. Dlatego dla basisty przyjazd do stolicy Małopolski będzie powrotem do domu. Wystąpią z nim: Klaus Meine, Rudolf Schenker, Matthias Jaabs i Mikkey Dee. Koncert Scorpions w ramach ROCK BELIEVER TOUR odbędzie się w TAURON Arenie w Krakowie 28 maja 2022 roku. W przyszłym roku zespół wyda swój 19. album studyjny „Rock and Roll Believers”. Po wydaniu albumu odbędzie się światowa trasa koncertowa, której część odbędzie się w Krakowie. Bilety w regularnej sprzedaży dostępne będą od 1 października na www.biletserwis.pl.

Dzień wcześniej przedsprzedaż ruszy o godzinie 10:00 (30 września). Będą mogli z niego korzystać członkowie oficjalnego fanklubu Scorpions — otrzymają link do zakupu biletów. Jednocześnie przedsprzedaż będzie dostępna również dla zarejestrowanych klientów Bilet Serwis.