Shawn Mendes

Shawn Mendes to jeden z najpopularniejszych wokalistów i kompozytorów na świecie. W 2020 roku wydał swoją czwartą płytę „Wonder”, która zadebiutowała na 1. miejscu w USA.

Shawn Mendes jest jednym z zaledwie trzech artystów na świecie, którzy umieścili aż 4 albumy na szczycie listy Billboard Top 200 w wieku zaledwie 22 lat. W 2019 roku został nominowany do nagrody Grammy za utwór “Señorita”, który nagrał razem z Camilą Cabello. W 2018 roku otrzymał aż dwie nominacje do Grammy w kategoriach Best Pop Vocal Album (za trzeci album) oraz Song of the Year za kompozycję „In My Blood”.

Poprzednia trasa koncertowa Shawna Mendesa objęła ponad 100 koncertów w Europie i Wielkiej Brytanii, Północnej i Południowej Ameryce, a także w Azji, Australii i Nowej Zelandii.

Shawn Mendes może pochwalić się prawie 9 miliardami odtworzeń klipów na YouTube oraz 50 miliardami streamów. W 2018 magazyn Time umieścił go na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.

Rok 2019 to także start The Shawn Mendes Foundation, która ma za zadanie inspirować fanów Shawna w dążeniu do pozytywnych zmian na świecie.