Skaldowie – koncert z okazji jubileusz 55-lecia zespołu, 29.12.2021, Kraków

29 grudnia 2021 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbył się jubileuszowy koncert jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki — Skaldowie.

Zespół Skaldowie założony w 1965 r. cały czas koncertuje i nagrywa nowe płyty. Nowohucki koncert tego zespołu był częścią jubileuszu przez “55 urodzin zespołu”. Grupa cały czas gra w praktycznie oryginalnym składzie (od 1968 roku), jaki rozpoczynał jej historię w latach 60. ubiegłego wieku. Na nowohuckiej scenie pojawili się bracia Zielińscy — Andrzej, klawiszowiec, wokalista i kompozytor lwiej części repertuaru oraz Jacek — śpiewający trębacz i skrzypek. Na perkusji grał Jan Budziaszek, na bas dzierżył Konrad Ratyński, za drugim zestawem klawiszy Grzegorz Górkiewicz. Zabrakło gitarzysty Jerzego Tarsińskiego, który rehabilituje się po operacji ręki, ale dzielnie zastąpił go syn Jacka, Bogumił Zieliński. Z zespołem zaśpiewała córka Jacka Zielińskiego, Gabriela, a na zestawie perkusjonaliów zagrał Rafał Tarcholik — mąż Gabrieli i zięć Jacka. Ponadto na scenie wystąpił znakomity saksofonista jazzowy Leszek Szczerba, a chórki zapewniły kieleckie Wołosatki.

Znakomity koncert w świetnie brzmiącej i wyposażonej sali. Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury pojawiła się żywa historia polskiej muzyki rozrywkowej w świetnej formie. Ten koncert Skaldów pozostanie wspomnieniem na długo.

Prezentujemy galerię zdjęć z tego koncertu. Fot. Sobiesław Pawlikowski.