Slash – dziś premiera nowej płyty, a także darmowy koncert dla fanów!

Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators wydają dziś, w piątek 11 lutego, swój długo wyczekiwany czwarty album zatytułowany “4”. Płyta ukazuje się nakładem Gibson Records we współpracy z BMG. Z całego świata napływają recenzje krążka, który jest już dostępny w wersji cyfrowej oraz w ekskluzywnych pakietach.

Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators aka SMKC rozpoczęli właśnie swoją trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, w ramach której odwiedzą 28 miast. Również w dniu dzisiejszym, w piątek 11 lutego, będzie można na żywo zobaczyć stream darmowego koncertu Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators “Live at Studios 60”, podczas którego Slash i zespół wykonają w całości nowy album “4” na żywo, koncert dostępny będzie na YouTube i Facebooku Slasha, a rozpocznie się o godz. 20:00 CET. Po występie SMKC “Live at Studios 60”, na YouTube Premium będzie można obejrzeć na żywo Q&A ze Slashem oraz odbędzie się afterparty.

W poniedziałek 21 lutego Slash będzie także gościł u komika i gospodarza talk show Conana O’Briena w jego nagradzanym podcaście “Conan O’Brien Needs A Friend”, rozmowa dotyczyć będzie twórczości Slasha, nowego albumu artysty i nie tylko.

Pierwszy singiel SMKC, “The River Is Rising”, który Rolling Stone opisał jako “hałaśliwy” (2/3/2022) jest już ósmym z rzędu singlem zespołu na radiowym Top 10 i w tym tygodniu wspiął się na miejsce 8:

W zeszłym tygodniu Slash z ekipą wykonał utwór “The River Is Rising” w programie Jimmy Kimmel Live! i dołączył do prowadzącego Jimmy’ego Kimmela, aby udzielić zabawnego wywiadu w programie, rozmowa dostępna jest TUTAJ. W tym tygodniu zespół pojawił się też w The Howard Stern Show i zaprezentował poruszającą wersję klasycznej piosenki Eltona Johna “Rocket Man (I Think It’s Going To Be A Long, Long Time)”, którą SMKC pierwotnie nagrało do filmu dokumentalnego “Stuntman” na Disney+.

Po dekadzie i czterech albumach w karierze, “4” to pierwszy nowy krążek Slasha z Mylesem Kennedy’m i Konspiratorami od 4 lat. Slash i jego koledzy z zespołu: Myles Kennedy (wokal), BrentT Fitz (perkusja), Todd Kerns (gitara basowa i wokal) oraz Frank Sidoris (gitara i wokal), aka SMKC, podjęli współpracę z producentem Dave’m Cobb’em (Chris Stapleton, John Prine, Jason Isbell, Rival Sons), co zaowocowało najmocniejszą jak dotąd płytą zespołu. Nagrania odbyły się w RCA Studio A w Nashville, Cobb podzielał pragnienie zespołu, aby nagrać utwory na żywo w studio, włączając w to solówki gitarowe i wokale – co wydarzyło się po raz pierwszy w przypadku tej grupy.

“4” to SMKC jakich jeszcze nie słyszeliście. To żywiołowy rockowy album napędzany przez zapadające w pamięć gitarowe riffy, zniewalające melodie, chwytliwe refreny i potężne solówki, “4” z laserową precyzją i bezpośredniością uderza w szeroki zakres dźwięków, stylów i nastrojów. Album rozpoczyna utwór “The River is Rising”, jedna z najcięższych i najbardziej dynamicznych kompozycji zespołu, rozwijająca się poprzez mocarny riff i głęboki groove: Od celowego stomp rocka w “Whatever Gets You By”, przez jasny, pełen serca pop-rockowy “Fill My World”, do przesiąkniętego gitarową gadaniną “C’est La Vie”, psychodelicznego snu o gorączce “Spirit Love”, rozkołysanego “The Path Less Followed”, boogie-shake’a w “Actions Speak Louder Than Words”, ponurego funku w stylu Aerosmith w “April Fool”, szalonego “Call Off the Dogs” i kulminacji w epickim, sześciominutowym, zamykającym album “Fall Back to Earth”, “4” jest albumem, który chwyta i nigdy nie puszcza.

W świetle 30-letniego partnerstwa pomiędzy Gibsonem a zdobywcą nagrody GRAMMY i nominowanym do Rock and Roll Hall of Fame Slashem, nowy album “4” ma jeszcze jedno dodatkowe wyróżnienie; to pierwsza w historii płyta wydana przez nową wytwórnię Gibson Records, która ma siedzibę w rodzinnym mieście Gibsona – Music City, Nashville, TN.

Dziś, 11 lutego, Gibson wypuścił limitowaną serię 250 sztuk gitar Slash Les Paul Standard Limited 4 Album Edition — dostępnych na Gibson.com oraz u autoryzowanych dealerów. Pierwszy w historii pakiet gitarowy zawiera również nowy album SMKC „4” na winylu z ekskluzywnym etui wewnątrz, które mieści winyl, puszkę z kostkami gitarowymi ‘4’ w różnych kolorach (4 sztuki), podpisany portret zespołu SMKC oraz naklejkę “4”. A jak powstawała ta gitara? Zobacz poniżej:

Pełna linia ekskluzywnych gitar SLASHa: Gibson TUTAJ i Epiphone: TUTAJ, a odzież sygnowaną przez Slasha można znaleźć TUTAJ.