Sting w Polsce, 20.07.2023, Kraków

Polski koncert Stinga w ramach światowej trasy “My Songs 2023” odbędzie się 20 lipca 2023 w Tauron Arena w Krakowie. W trasie Stingowi towarzyszyć będzie elektryczny, rockowy zespół. Gościem specjalnym na koncercie w Polsce będzie Joe Sumner.

Koncerty trasy “My Songs” Stinga to żywiołowe i dynamiczne występy z jego najsłynniejszymi piosenkami, napisanymi podczas fantastycznej kariery wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy. Koncert będący muzyczną podróżą z największymi hitami Stinga („Fields of Gold”, „Shape of my Heart”, „Roxanne” i „Demolition Man”) został opisany przez The Telegraph jako „niespotykana przyjemność”. The Guardian z kolei wychwala go jako „niezrównanego kompozytora kunsztownego popu”. Podczas koncertu fani będą mogli usłyszeć także takie kompozycje, jak „Englishman In New York”, „Every Breath You Take”, „Roxanne”, „Message In A Bottle” i wiele innych.

Gościem specjalnym na koncercie w Polsce będzie Joe Sumner. Joe Sumner założył zespół o nazwie Santaʼs Boyfriend, który przekształcił się później w Fiction Plane. Zanim członkowie zespołu rozeszli się w swoje strony, trio cieszyło się chwilą, cóż, chwilą trwającą kilka lat, która przyniosła zespołowi współpracę z kilkoma wytwórniami płytowymi, garstkę wydawnictw, dobrze rozwiniętą bazę fanów i 18-miesięczną trasę koncertową jako support innego znanego tria – The Police.

Joe Sumner, fot. mat. prasowe Live Nation
Joe Sumner, fot. mat. prasowe Live Nation

Mieszkając obecnie w Los Angeles, Joe utrzymuje status “dumnego taty”, jednocześnie wydając przyjemne dla ucha arcydzieła indie folk popu, takie jak “Hope”, który był punktem zapalnym podczas wyborów w 2020 roku. Utwór został wykorzystany w kampanii Bidena i jednocześnie posłużył jako materiał źródłowy do wideoklipu z udziałem gwiazd, takich jak Gaby Moreno, Ben Folds, Juliana Hatfield i taty Joe – Stinga. Klip miał swoją premierę w programie MSNBC Morning Joe, w którym wystąpili również Joe Scarborough i Mika Brzezinski.

Najnowsza EP-ka Joe – “Feelinʼ The Love, Tastinʼ The Fear”, będąca kroniką ostatniego występu na żywo w Strasburgu, została wydana na całym świecie 3 lutego 2023 roku, równolegle z rozpoczęciem kolejnej trasy koncertowej ze Stingiem, która tym razem zabierze go z Abu Dhabi do RPA, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Singapuru i nie tylko! EP-ka zawiera utwory, które znajdą się na wspomnianym wcześniej pełnym albumie, jak również ulubiony utwór Fiction Plane, “Two Sisters”, który pokazuje namacalną, elektryczną energię występów Sumnera.

Więcej informacji o trasie, biletach i fanklubie można znaleźć na stronie: www.Sting.com

 

Foto: Sting, fot. Martin Kierszenbaum, mat. prasowe Live Nation