Victor Wainwright kolejną gwiazdą Rawy Blues

Pianista, wokalista, showman – Victor Wainwright kolejną gwiazdą Rawy Blues!

Był wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grammy. Znalazł się w tym doborowym towarzystwie jako twórca „Najlepszego współczesnego albumu bluesowego”. Utworów z tej płyty, polscy miłośnicy tego gatunku już wkrótce będą mogli posłuchać na żywo w katowickim „Spodku”. Amerykański pianista i wokalista Victor Wainwright to kolejna gwiazda 39 Rawa Blues Festival.

Pochodzący ze stanu Georgia artysta jest przedstawicielem młodszej generacji współczesnego bluesa. Dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi odświeża boogie woogie, bluesa i rhythm and bluesa, a widowiskowymi występami podczas długich trasach koncertowych udało mu się podbić serca publiczności.

Wainwright jest dwukrotnym laureatem prestiżowej Blues Music Awards, zwanych często „Bluesowymi Oscarami”. Był między innymi uznany za najlepszego pianistę. Przed rokiem jego album „Victor Wainwright And The Train” trafił na szczyt najlepiej sprzedających się bluesowych wydawnictw prestiżowego magazynu muzycznego „Billboard”, co jest niebywałym sukcesem tego artysty. Zebrał entuzjastyczne recenzje w mediach. Płyta przyniosła mu również wspomnianą wcześniej nominację do Grammy Awards.

Victor dorastał w muzycznej rodzinie, bluesa grali zarówno jego ojciec, jak i dziadek. Słuchał dużo B.B.Kinga, Ray’a Charlesa, Jamesa Browna, Muddy’ego Watersa, Howlin Wolfa, ale też pionierów rock and rolla – Jerry’ego Lee Lewisa i Little Richarda. Wpływy mistrzów można znaleźć zarówno w jego autorskich kompozycjach, jak i w żywiołowymi zachowaniu na scenie.

Artysta ma w dorobku sześć płyt. Nagrywał dla wytwórni Blind Pig, mającej w katalogu wiele bluesowych legend. Obecnie współpracuje z kolejnym liczącym się wydawcą – niemiecką wytwórnią Ruf.

39 Rawa Blues Festival odbędzie się w dniach 11-12 października. Bilety trafią do sprzedaży 1 maja. Będą dostępne w ogólnopolskiej sieci Ticketmaster. Na maj, organizatorzy przygotowują również niespodziankę związaną z wejściówkami na imprezę. Szczegóły wkrótce!