Vintage Trouble: zespół, który przeniósł ducha lat 50. i 60. XX wieku na współczesną scenę muzyczną

Poznaj historię Vintage Trouble, amerykańskiego zespołu rhythm & bluesa, który uchwycił istotę lat 50. i 60. XX wieku, zdobywając serca fanów na całym świecie.

Założenie zespołu

Vintage Trouble (czasem skracane jako VT) to zespół rhythm & blues, który powstał w Hollywood, w Kalifornii, w 2010 roku. Założycielami są Ty Taylor (wokal) oraz Nalle Colt (gitara). Po stworzeniu domowego studia w Venice Beach, Ty i Nalle zaprosili do współpracy swojego wspólnego znajomego, Ricka Barrio Dilla, który zajął się grą na gitarze basowej, a następnie dołączył do nich Richard Danielson jako perkusista.

Ich muzyka nawiązuje do brzmień lat 50. i 60. XX wieku, przypominając takie gwiazdy jak Rolling Stones, Chuck Berry czy The Animals. W ciągu swojej kariery, Vintage Trouble wydał cztery albumy studyjne: “The Bomb Shelter Sessions” (2011), “The Swing House Acoustic Sessions” (2014), “1 Hopeful Rd.” (2015) oraz “Juke Joint Gems” (2021).

Pierwsze kroki na scenie

Zespół rozpoczął tworzenie swojego materiału w dzielnicy Laurel Canyon w Los Angeles. Po dwóch tygodniach prób na początku 2010 roku, Vintage Trouble zaczął występować na lokalnych koncertach oraz późnonocnych wystąpieniach w klubach. Ich debiutancki album “The Bomb Shelter Sessions” powstał podczas trzydniowej sesji nagraniowej, gdzie zespół zarejestrował dwanaście utworów na żywo.

Vintage Trouble na świecie

Dzięki sprytnemu planowi swojego menedżera, Doc McGhee, zespół zdecydował się na występy poza Stanami Zjednoczonymi. Po serii występów w Wielkiej Brytanii w 2011 roku, Vintage Trouble wystąpił w popularnym programie telewizyjnym “Later… with Jools Holland”, dzięki czemu zyskał międzynarodowe uznanie. Ich album “The Bomb Shelter Sessions” zdobył wysokie miejsca na listach sprzedaży cyfrowej, pokonując m.in. Rihannę oraz albumy z serialu “Glee”.

Współpraca z gwiazdami

W 2011 roku Vintage Trouble dołączył do trasy koncertowej Briana Maya (gitarzysty zespołu Queen) oraz Kerry Ellis. Następnie, w czerwcu tego samego roku, zespół wystąpił jako support przed koncertami rockowej grupy Bon Jovi. Vintage Trouble kontynuował współpracę z wielkimi gwiazdami muzyki, występując m.in. przed koncertami The Who, Dave Matthews Band czy AC/DC.

Występy na dużych imprezach

Vintage Trouble miał okazję występować na wielu znaczących wydarzeniach muzycznych. Grupa zagrała na Free Press Summer Festival w Houston 1 czerwca 2013 roku, na Rock Werchter w Belgii 4 lipca 2013 roku oraz na Chipotle Cultivate w Minneapolis 23 sierpnia 2014 roku. Pojawiła się także na Life Is Beautiful w Las Vegas 24 października 2014 roku. Vintage Trouble był domowym zespołem w programie “The View” podczas urodzin Whoopi Goldberg 12 listopada 2014 roku. W marcu 2015 roku zespół wspierał Palomę Faith podczas jej trasy koncertowej po arenach.

W lipcu 2015 roku Vintage Trouble towarzyszył legendarnemu zespołowi AC/DC podczas ich trasy koncertowej “Rock or Bust World Tour” w Europie i Ameryce Północnej.

Spełnienie marzeń

6 października 2015 roku zespół spełnił jedno ze swoich marzeń, występując na żywo w programie “Austin City Limits” w Austin, Teksas. Koncert ten był transmitowany na całym świecie.

Kolejne lata

W 2018 roku Vintage Trouble wystąpił na Black Music Festival w Girona, Hiszpanii. W tym samym roku wydał “Chapter II – EP I”, który znalazł się na playliście Blue Roots na Spotify. W październiku 2018 roku zespół wystąpił na Eagle Rock Music Festival, a następnie udał się w trasę koncertową po Australii.

W 2019 roku Vintage Trouble koncertował na południu Stanów Zjednoczonych. W połowie trasy występował jako support przed nimi Kyle Daniel, amerykański piosenkarz i autor piosenek z Kentucky.

Skład zespołu

Obecni członkowie Vintage Trouble to:

– Ty Taylor – wokal
– Nalle Colt – gitara, wokal wspierający
– Rick Barrio Dill – gitara basowa, wokal wspierający
– Richard Danielson – perkusja, instrumenty perkusyjne, wokal wspierający

Członkowie występujący na żywo:

– Charlie Brumbly – wokal wspierający, harmonijka ustna (2010–2011)
– Brian London – instrumenty klawiszowe, wokal wspierający (2017–obecnie)

Dyskografia

– The Bomb Shelter Sessions (2011)
– The Swing House Acoustic Sessions (2014)
– 1 Hopeful Rd. (2015)
– Chapter II – EP I (2018)
– Chapter II – EP II (2019)
– Juke Joint Gems (2021)

Podsumowanie

Vintage Trouble to zespół, który dzięki swojej niezapomnianej mieszance rhythm & bluesa z rockiem oraz autentycznemu podejściu do twórczości, zdołał zdobyć serca fanów na całym świecie. Grupa kontynuuje swoją muzyczną podróż, inspirowana duchem lat 50. i 60. XX wieku. Swoim autentycznym brzmieniem zespół przyciąga kolejne pokolenia słuchaczy, dzięki czemu muzyka Vintage Trouble żyje w sercach fanów niezależnie od wieku.

Występy na międzynarodowych scenach oraz współpraca z uznawanymi gwiazdami muzyki rockowej i popowej pozwoliły Vintage Trouble zdobyć ogromne doświadczenie i umocnić swoją pozycję na rynku muzycznym. Zespół zyskał uznanie zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie, a jego koncerty przyciągają tłumy wiernych fanów.

W przyszłości z pewnością możemy spodziewać się kolejnych nagrań Vintage Trouble, które będą kontynuować ich muzyczne dziedzictwo, łącząc klasyczne brzmienia z nowoczesnym podejściem do tworzenia muzyki. Zespół ma szansę na dalszy rozwój i zdobycie kolejnych miłośników, którzy docenią niezwykłe połączenie retro brzmień z energią i pasją członków zespołu.

Podsumowując, Vintage Trouble to zespół, który z sukcesem odnawia i kontynuuje muzyczne tradycje lat 50. i 60. XX wieku. Grupa zdobyła uznanie na całym świecie, występując na wielu prestiżowych wydarzeniach oraz współpracując z legendami muzyki rockowej. Ich niepowtarzalne brzmienie oraz pasja do muzyki sprawiają, że Vintage Trouble wciąż zdobywa nowych fanów i ma przed sobą obiecującą przyszłość.

VINTAGE TROUBLE KONCERT W POLSCE

📅9.07.2023
📍Warszawa, Proxima

🎟BILETY

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster