Vito Bambino (Mateusz Dopieralski) wystąpił w Nowohuckim Centrum Kultury, 11.09.2021, Kraków

Vito Bambino (Mateusz Dopieralski), który szerszej publiczności znany jest jako wokalista zespołu Bitamina, wystąpił z zespołem 11 września 2021 na estradzie Nowohuckiego Centrum Kultury. 

Nowohuckie Centrum Kultury organizuje wiele koncertów. Nic dziwnego, bo jest to znakomite miejsce na spotkania z muzyką live. Niedawny remont sali koncertowej dodatkowo poprawił już i tak całkiem dobrą akustykę, wyposażył w nowe fotele dla publiki, a także (a może przede wszystkim!) zainstalował znakomite nagłośnienie estradowe L’Acoustics i nowe oświetlenie

W tych komfortowych warunkach 11 września 2021 na scenie pojawił się Vito Bambino wraz z kolegami z zespołu Bitamina. Na koncercie pojawił się komplet publiczności. Już na początku występu Mateusz Dopieralski zasugerował słuchaczom, że nie będzie miał nic przeciwko, jeśli foteli i zbliżą się do sceny. Nikogo nie trzeba było specjalnie przekonywać – przestrzeń pod sceną szyb wypełniła się skaczącą publicznością.

Przypomnijmy, że solowy album Vito Bambino pn. „Poczekalnia” został nominowany do Fryderyków w kategorii „Album roku – pop alternatywny”. Vito Bambino współpracował z wieloma artystami: sanah, Paulina Przybysz, Jan-Rapowanie, Rasmentalism czy Quebonafide. W 2021 roku – wraz z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadło – tworzy orkiestrę Męskiego Grania.

Poniżej galeria zdjęć z koncertu Vito Bambino w Nowej Hucie (tekst i zdjęcia: Sobiesław Pawlikowski)