Voo Voo na żywo w Bielsku – Białej

Ponad trzy dekady na scenie. Parę ważnych dla polskiego rocka płyt w dyskografii. I co najmniej jeden utwór, który zna chyba każdy statystyczny Kowalski. Mowa oczywiście o „Karnawale”,  który co roku wybrzmiewa podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Voo Voo to również koncertowy żywioł, o czym będzie można przekonać się w najbliższą sobotę w Bielskim Centrum Kultury. Początek koncertu o 20.00. Bilety jeszcze są dostępne. 

Voo Voo  – jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata – promuje najnowszą, wydaną w lutym tego roku płytę o tajemniczym tytule „Za niebawem”. Album potwierdza że, charyzmatyczny lider zespołu Wojciech Waglewski, mający wciąż wiele ciekawego do powiedzenia, zarówno w muzyce, jak i w tekstach.

Za oficjalną datę powstania grupy uznaje się rok 1985, ale jej korzeni trzeba szukać wcześniej, podczas dwóch ważnych dla polskiego rocka sesjach nagraniowych pierwszej połowy burzliwej dekady stanu wojennego: „I Ching” oraz „Świnie”, podczas których doszło do twórczego spotkania muzyków pierwszego składu Voo Voo. Debiut nowego zespołu również okazał się sensacją, podobnie jak album „Koncert” nagrany już po zmianach personalnych.

Z czasem Voo Voo stał się ikoną sceny niezależnej. Marką, która nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Zawsze trochę z boku, zawsze podążający własną ścieżką, nie zważający na aktualne mody, z dala od blichtru popkultury… A jednak posiadający własną, liczną publiczność.

Wojciech Waglewski znany jest również z aktywności poza Voo Voo: jako producent muzyczny, szef artystyczny koncertów z serii „Męskiego grania”, czy też z muzycznych projektów zrealizowanych z synami – Emade i Fiszem.

W kwietniu zespół dwukrotnie zagra również w Katowicach. Pierwszy koncert zaplanowany w Kinoteatrze „Rialto” na 12 kwietnia został praktycznie wyprzedany, organizatorzy zdecydowali się więc na dołożenie drugiego terminu. Voo Voo wystąpi w stolicy Górnego Śląska także dzień wcześniej, czyli 11 kwietnia. Bilety na katowickie koncerty dostępne są w kasie oraz na stronie internetowej „Rialta”.

Bilety: https://www.empikbilety.pl/event/VOO_VOO