Voo Voo w Katowicach – ostatnia pula biletów!

Zespół dowodzony przez Wojciecha Waglewskiego 11 i 12 kwietnia zagra w Katowicach. Piątkowy koncert został wyprzedany, natomiast na czwartkowy wieczór z muzyką Voo Voo zostało niewiele biletów. Organizatorzy koncertu przygotowali ostatnią pulę i … fanom zespołu radzą nie czekać z zakupem wejściówek do ostatniego dnia.

Voo Voo działa od ponad trzech. Grupa nagrała parę ważnych dla polskiego rocka płyt. Co najmniej jeden utwór, który zna chyba każdy statystyczny Kowalski. Mowa oczywiście o „Karnawale”,  który co roku wybrzmiewa podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół towarzyszy charytatywnej akcji Jurka Owsiaka praktycznie od jej początków.

Stołeczna grupa to jeden z najoryginalniejszych zjawisk  na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata – promuje najnowszą, wydaną w lutym tego roku płytę o tajemniczym tytule „Za niebawem”. Album potwierdza że, charyzmatyczny lider zespołu Wojciech Waglewski, mający wciąż wiele ciekawego do powiedzenia, zarówno w muzyce, jak i w tekstach.

Za oficjalną datę powstania grupy uznaje się rok 1985, ale jej korzeni trzeba szukać wcześniej, podczas dwóch ważnych dla polskiego rocka sesjach nagraniowych pierwszej połowy burzliwej dekady stanu wojennego: „I Ching” oraz „Świnie”, podczas których doszło do twórczego spotkania muzyków pierwszego składu Voo Voo. Debiut nowego zespołu również okazał się sensacją, podobnie jak album „Koncert” nagrany już po zmianach personalnych.

Z czasem Voo Voo stał się ikoną sceny niezależnej. Marką, która nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Zawsze trochę z boku, zawsze podążający własną ścieżką, nie zważający na aktualne mody, z dala od blichtru popkultury… A jednak posiadający własną, liczną publiczność.

Wojciech Waglewski znany jest również z aktywności poza Voo Voo: jako producent muzyczny, szef artystyczny koncertów z serii „Męskiego grania”, czy też z muzycznych projektów zrealizowanych z synami – Emade i Fiszem.

Początek koncertów o 20.00. Bilety dostępne są w kasie oraz na stronie internetowej „Rialta”.

VOO VOO
Kinoteatr Rialto
KATOWICE

11 kwietnia 2019, godz.20. bilety: https://www.empikbilety.pl/event/VOO_VOO
12 kwietnia 2019, godz.20. WYPRZEDANE!