Waglewski Fisz Emade – „Duchy ludzi i zwierząt” (fotorelacja), 13.01.2022, Kraków

13 stycznia 2022 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbył się koncert zespołu Waglewski Fisz Emade promujący najnowszą płytę tej grupy pt. “Duchy ludzi i zwierząt”.

Płyta “Duchy ludzi i zwierząt” ukazała się jesienią ubiegłego roku, i jest trzecią płytą w dyskografii formacji Waglewskich. Podczas koncertu miejsca na scenie zajęli: centralnie za zestawem perkusyjnym zasiadł Piotr Emade Waglewski, z przodu z gitarą zasiadł Wojciech Waglewski i Bartosz Fisz Waglewski z basem. Skład współtworzyli: śpiewająca altowiolistka Anna Prokopczuk, pianista Mariusz Obijalski i grający na instrumentach perkusyjnych (w niektórych utworach zastępujący Fisza na basie) Piotr Chołody.

Świetne brzmienie, umiejętnie zrealizowane światła no i przede wszystkim muzyczna materia znakomitych utworów braci Waglewskich — wieczór magiczny i pełen wzruszeń dla fanów twórczości klanu Waglewskich, a tych fanów nie zabrakło — audytorium było pełne melomanów.

Kolejny bardzo udany koncert zrealizowany przez Nowohuckie Centrum Kultury, świetna reakcja zgromadzonej publiczności. Prezentujemy fotogalerię z tego wieczoru.

Tekst i zdjęcia Sobiesław Pawlikowski.