Włodek Pawlik „Baczyński 100”, 16.02.2023, Warszawa

Projekt poetycko – muzyczny „Baczyński 100″ powstał w związku z przypadającą w 2021 roku 100. rocznicą urodzin genialnego poety pokolenia Kolumbów, żołnierza Armii Krajowej Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Skomponowania muzyki do wybranych wierszy podjął się laureat Grammy Włodek Pawlik.

Powstały nowe utwory wokalne, które zadziwiają współczesnymi brzmieniami, nawiązującymi do idiomu współczesnego jazzu i alternatywnego popu, w znakomitej interpretacji Natalii Wilk i Marka Bałaty, przybliżając w ten sposób uniwersalny i ponadczasowy fenomen poezji Baczyńskiego. Wyjątkową wartość artystyczną mają recytacje wybitnych polskich aktorów Grażyny Barszczewskiej i Jerzego Schejbala, w które wplatają się intrygujące dźwięki fortepianowych improwizacji kompozytora, tworząc wyrafinowaną, delikatną, wręcz impresjonistyczną aurę muzycznych ilustracji.

Premierowy koncert tego projektu odbył się 1 sierpnia 2021 roku w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Amfiteatrze na Woli w Warszawie. W marcu 2022 roku ukazała się z tym materiałem płyta CD, którą artyści biorący udział w nagraniu dedykowali walczącej o wolność Ukrainie.

Krzysztof Kamil Baczyński – poezje, Włodek Pawlik – muzyka
Wokaliści:
Natalia Wilk, Marek Bałata
Recytacje:
Grażyna Barszczewska, Jerzy Schejbal
Muzycy:
Włodek Pawlik – fortepian, Łukasz Pawlik – syntezatory, Damian Kostka – bass, Cezary Konrad – perkusja
BILETY NA:
www.teatrpolski.waw.pl

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/816891492705830