Yamaha poszerza ofertę głośników serii DHR i CHR o nowe modele

amaha wprowadza nowe modele głośników w popularnych seriach DHR i CHR, obejmujące aktywne zestawy DHR12 i DHR15M oraz pasywne CHR12 i CHR15M, które mają za zadanie rozszerzyć możliwości zastosowań obu serii. W artykule na portalu muzyk.net omówiono szczegóły dotyczące tych nowych produktów.

Nowe modele

Yamaha wprowadziła nowe modele, które mają za zadanie poszerzyć możliwości zastosowań obu serii. DHR12 i CHR12 to zestawy wyposażone w 12-calowy woofer i tweeter 1.4” z możliwością obrotu tuby o 90 stopni. Są one uzupełnieniem dotychczasowych modeli z 10- i 15-calowym wooferem, co zwiększa gamę dwudrożnych zestawów dla różnych zastosowań. Natomiast DHR15M i CHR15M to monitory sceniczne z 15-calowym głośnikiem niskotonowym i wysokotonowym driverem 1.75”, oferujące nachylenie 57° względem podłoża.

Charakterystyka techniczna

Modele DHR12 i CHR12 charakteryzują się dyspersją 90° × 60°, natomiast monitory DHR15M i CHR15M mają dyspersję 65° × 75°. Aktywne zestawy z serii DHR są wyposażone we wzmacniacze klasy D oferujące moc ciągłą 465 W oraz zwrotnice oparte na filtrach FIR. Dodatkowo, modele te posiadają 2-kanałowy mikser z wejściami typu combo [XLR/jack] i cinch oraz wyjście typu XLR. Wbudowany procesor DSP pozwala na korzystanie z filtra górnoprzepustowego oraz układu D-CONTOUR.

Pasywne modele CHR12 i CHR15M wyposażono w dwa połączone równolegle gniazda Speakon, które najlepiej współpracują z końcówkami mocy z serii PX. Wszystkie nowe zestawy zamknięto w obudowach bass-reflex wykonanych ze sklejki, pokrytych trwałą polimerową powłoką. Dodatkowo wyposażono je w uchwyty ułatwiające przenoszenie oraz otwory do montażu na statywie.

Wnioski

Yamaha dzięki nowym modelom w seriach DHR i CHR oferuje szeroką gamę zestawów głośnikowych dostosowanych zarówno do zastosowań live, jak i instalacji stałych. Rozszerzenie serii o nowe modele pozwala na lepsze dopasowanie sprzętu do potrzeb użytkowników, co czyni te zestawy bardziej wszechstronnymi i atrakcyjnymi na rynku.