Måneskin wystąpi na Torwarze, 15.02.2022, Warszawa

Włoski, rockowy zespół muzyczny Måneskin wystąpi w Polsce. 15 lutego muzycy zagrają na COS Torwar w Warszawie.

Po zdobyciu szczytu międzynarodowego rynku i przejściu przez scenę największych europejskich letnich festiwali muzycznych Måneskin ogłosił, że zorganizuje trasę „LOUD KIDS ON TOUR” w lutym i marcu 2022 r., która obejmie główne europejskie miasta, w tym Warszawę. Måneskin ma prawie 3,5 miliarda tzw. streamów na plaformach streamingowych i ponad 43 miliony słuchaczy Spotify miesięcznie. Zespół zagra 16 koncertów na międzynarodowej trasie m.in. w Londynie, Brukseli, Wiedniu, Pradze, Paryżu i Rzymie, a 15 lutego wystąpi na COS Torwar w Warszawie.

Dzięki oryginalnemu, żywemu brzmieniu Måneskin przywrócił muzykę rockową na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) rozpoczęli wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później podbili świat jako jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych nowej generacji. W tym roku zespół wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji z piosenką “Zitti E Buoni”, co spowodowało gwałtowny wzrost sprzedaży muzyki tej grupy. Zaledwie kilka tygodni po sukcesie w Rotterdamie zdobyli złote i platynowe pyty w wielu krajach. Ich druga płyta „Teatro d’ira-Vol. I” miała premierę 19 marca 2021 roku, a teledysk do „I Wanna Be Your Slave” ukazał się w lipcu. Liczba wyświetleń pierwszego dnia po premierze na YouTubie przekroczyła 6,5 miliona, stając się numerem jeden YouTube we Włoszech.

W ostatnich miesiącach Måneskin pobił wiele rekordów i stał się pierwszym włoskim zespołem, który nagrał dwie piosenki („Beggin” i „I Wanna Be Your Slave”) plasujące się w pierwszej dziesiątce (Top 10)  w Wielkiej Brytanii w tym samym czasie.

Sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się w czwartek 30 września 2021 r. o godzinie 12:00.