Poniżej Krytyki i Absurd w Hard Rock Pubie Pamela (relacja), 12.12.2022, Toruń

12 grudnia 2022 w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu wystąpiły dwie grupy stworzone przez Mateusza Czyżniewskiego: Poniżej Krytyki i Absurd. 

Jak się okazało, oba projekty mają liczne grono Fanek i Fanów, którym udało się wykreować w toruńskim klubie niezwykłą atmosferę. Muzycy, zarówno grający w zespołach na co dzień, jak i zaproszeni gościnnie do udziału w tym koncercie, podjęli rękawicę. Fala energii płynącej ze sceny zalała publiczność. Były bisy i celebracja debiutanckiej płyty grupy Poniżej Krytyki. Gdy wybrzmiały ostatnie dźwięki płynące ze sceny, rozpoczęły się rozmowy, które trwały do późnych godzin nocnych. Koncert będzie retransmitowany przez Radio PiK.

Mateusz Czyżniewski (Poniżej Krytyki / Absurd ) o koncercie:

“Hard Rock Pub Pamela zajmuje szczególne miejsce na mojej muzycznej drodze. To tutaj 6 lat temu zespół Absurd zagrał pożegnalny koncert. Jakiś czas później swój debiut sceniczny miał tu mój nowy projekt – Poniżej Krytyki. Nieprzypadkowo przytaczam obie kapele, ponieważ 12 grudnia w Pameli licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać muzyki jednej i drugiej. Całe wydarzenie zostało zorganizowane z okazji premiery debiutanckiej płyty Poniżej Krytyki pt. “Upadek” i właśnie repertuar  tego projektu wypełnił pierwszą połowę koncertu. Podczas tego setu oprócz piosenek z płyty, zagraliśmy kilka świeżo zrobionych numerów, które komponujemy z myślą o kolejnym wydawnictwie. Drugą część koncertu wypełniły piosenki zespołu Absurd. Obserwując reakcję publiczności, śmiało można stwierdzić, że nie tylko dla nas był to bardzo przyjemny powrót do przeszłości. Podczas całego wydarzenia towarzyszyli nam znakomici goście: Pola z zespołu Tortilla wsparła nas wokalnie, Maciek Tacher zagrał na klawiszach, natomiast na gitarach zagrali byli muzycy Absurdu – Michał Ziółkowski i Michał Parszyk. Myślę, że zarówno my jak i publiczność, miło spędziliśmy ten wieczór. Teraz pełni inspiracji bierzemy się za pracę nad kolejnymi,  muzycznymi rzeczami.”

Fotorelacja. Zespół Poniżej Krytyki, fot. Tomasz Jaworski

Zespół Absurd, fot. Tomasz Jaworski