Koncert The Q, 27.02.2023, Gdynia

27 lutego 2023 roku w gdyńskim Blues Clubie wystąpi trójmiejska grupa The Q. Zespól zaprezentuje materiał z ich debiutanckiej płyty “Zostań i bądź”.

The Q to zespół muzyczny, którego liderem jest Maciej Łyszkiewicz, znany na trójmiejskiej scenie muzycznej. Zespół powstał w lutym 2018 roku i po kilku zmianach personalnych, od 2020 roku pracował nad całkowicie autorskim materiałem. Premiera tego materiału odbyła się 15 stycznia 2023 roku nakładem sopockiej wytwórni Soliton. Na debiutanckiej płycie zatytułowanej “Zostań i bądź” znajduje się 11 kompozycji Łyszkiewicza do tekstów autorstwa między innymi Katarzyny Goleckiej, Andrzeja Ballo i Małgorzaty Wardy.

Maciej Łyszkiewicz zebrał pod szyldem The Q grupę gdyńskich muzyków, którzy nie mieli wcześniej doświadczenia w jego projektach takich jak No Limits, Łyczacz czy Leszcze. Na gitarze basowej gra Maciej Warda (ex-Farba oraz Big Jack Band Jacka Siciarka), a na perkusji Sławek Dumański (John Leysner Group). To podstawowy skład zespołu, który chętnie zaprasza do współpracy innych muzyków. Na koncercie zagrają także Dariusz Herbasz na saksofonie, a wokalistkami będą Aga Brenzak i Kasia Golecka.

Bilety na koncert można nabyć w Blues Clubie oraz na stronie www.kupbilecik.pl/imprezy/88581/Gdynia/The+Q.

Zespół The Q
Zespół The Q